uvod program
registracia ucinkujuci
info kontakt

7BOLESTNÁ

NOVÉ!

Ako bolo na 7BOLESTNEJ?

Neuveriteľných tritisíc ľudí prišlo do Šaštína, aby zažilo Mariánsku úctu v mládežníckom šate. Medzi množstvom mladých nechýbali ani zástupcovia staršej generácie, ktorí si rovnako pochvaľovali tento netradičný mariánsky program. Pripravili sme ho pri príležitosti Roka Sedembolestnej v predvečer celoslovenskej púte v Šaštíne. 

Chcete vedieť viac? 

Prečítajte si reportáže o 7BOLESTNEJ:

postoy.sk
cesta+ (reportáž o Šaštínskej púti, ktorá mapovala aj 7BOLESTNÚ)

Pozrite si skvelé fotografie na Facebooku:

7BOLESTNÁ v živých obrazoch

A nakoniec videozáznamy:

- krátky zostrih programu 7BOLESTNÁ,
- celý program 7BOLESTNÁ v TV Lux,
- záznam dramatizovaného ruženca v TV Lux.

 

O čom bola 7BOLESTNÁ:

Celoslovenský mládežnícky program 7BOLESTNÁ sa uskutočnil v nedeľu 14. septembra 2014 v Šaštíne. Vznikol ako odpoveď na pozvanie otcov biskupov Slovenska pripraviť program pre mladých pri príležitosti Roka Sedembolestnej. Program organizuje Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska.

Prečo 7BOLESTNÁ?

Týmto programom túžime preniknúť do Máriinych bolestí rečou dnešných mladých. A to nie sú len slová úst, je to aj reč tela. Preto sa v programe budú striedať svedectvá s umeleckými vyjadreniami. V programe prejdeme oblúkom od Ježišovho detstva, cez umučenie a smrť až po vzkriesenie.

Cliptime a púť v Šaštíne

Program 7BOLESTNÁ bude nasledovať po Diecéznom stretnutí mládeže Cliptime, ktoré sa bude konať taktiež v Šaštíne. Viac informácií o tejto akcii sa nachádza na stránke www.cliptime.sk.

Po nedeľnom programe 7BOLESTNÁ nasleduje v pondelok každoročná Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne. Účastníkom programu 7BOLESTNÁ preto ponúkame možnosť ubytovania v školách, aby sa mohli v pondelok púte zúčastniť. Viac informácií v časti INFO.

Akciu 7bolestná nájdete aj na Facebooku: facebook.com/events/924634074229511

 Nemôžeš prísť do Šaštína osobne? Sleduj program 7BOLESTNÁ naživo v TV LUX!

18:00 - 18:50 priamy prenos Dramatizovaného ruženca

19:00 - 20:30 priamy prenos úvodnej sv. omše

21:30 - 23:00 priamy prenos programu 7BOLESTNÁ

 

 

FAQ - často kladené otázky

Kde mám presne prísť? Kde bude prebiehať registrácia a kde môžem zaplatiť za program, stravu a ubytovanie?

Program bude prebiehať priamo v areáli Šaštínskej baziliky. O tom, kde presne bude umiestnená registrácia a o ďalších dôležitých miestach, budú informovať informačné tabule a dobrovoľníci priamo na mieste. 

Môžem byť počas akcie 7BOLESTNÁ dobrovoľníkom?

Ak sa chcete stať dobrovoľníkmi počas programu 7BOLESTNÁ, napíšte nám na mladez@kbs.sk a my Vám odpovieme.

Dá sa počas akcie aj stanovať? Je na to vyčlenený nejaký areál/camp?

V areáli konania podujatia, ani v jeho okolí, nie je priestor na stanovanie. Záujemcom, ktorí potrebujú ubytovanie, poskytujeme možnosť prespať v telocvičniach v okolitých obciach, pričom odvoz im v prípade potreby zabezpečíme.

Akým spôsobom budú podané informácie o mimoriadne vypravených vlakoch?

Doposiaľ nemáme informáciu o tom, aby už v nedeľu išiel nejaký mimoriadne vypravený vlak do Šaštína. Na program 7BOLESTNÁ je možné dostať sa bežnými spojmi, alebo vlastnou dopravou.

Ako je zabezpečená doprava? Robia sa aj nejaké autobusové zájazdy na akciu 7BOLESTNÁ?

Na akciu sa organizujú z niektorých farností aj autobusové zájazdy. Máme informáciu o dvoch autobusoch zo Spišskej diecézy, ktoré sa na akciu 7BOLESTNÁ chystajú. Viac informácií o nich nájdete na http://www.komisia.sk/odporucame a https://www.facebook.com/prkm.tym.sk. Ak chcete vediet, či organizový autobus pôjde aj z Vašej farnosti, opýtajte sa na to Vášho miestneho kňaza.

Keď som sa teraz zaregistroval(a), je isté, že budem na programe priamo vnútri areálu? Alebo sa mi môže stať, že budem program sledovať niekde mimo areálu na plátne?

Všetci, ktorí sa v tomto čase registrujú, budú mať možnosť byť zúčastnení programu priamo v areáli. O naplnení areálu budeme včas informovať na našej webovej stránke http://bazilika.sk/7bolestna.

Keď mi neprišiel potvrdzujúci email, som zaregistrovaný(á)?

Registrácia končí 7. septembra 2014. Po jej ukončení pošleme všetkým zaregistrovaným potvrdzujúci email s bližšími informáciami. Ak Vám v priebehu dvoch nasledujúcich dní po skončení registrácie nepríde potvrdzujúci mail, napíšte nám na mail mladez@kbs.sk a my overíme Vašu registráciu.

DOPRAVA

Ponúkame Vám niekoľko možností, ako sa dostať do Šaštína.

ZO SMERU BRATISLAVA:

(osobný vlak)

Bratislava - Kúty: 12:16
Kúty - Šaštín: 13:34
Príchod: 13:43

Bratislava - Kúty: 14:16
Kúty - Šaštín: 15:34
Príchod: 15:43

Bratislava - Kúty: 16:16
Kúty - Šaštín: 17:34
Príchod: 17:43

ZO SMERU TRNAVA:

(osobný vlak)

Tnava - Šaštín: 13:03
Príchod: 14:19

Tnava - Šaštín: 15:03
Príchod: 16:19

ZO SMERU KOŠICE:

Košice - Trnava: 9:19
Príchod: 13:56
(IC)

Trnava - Šaštín: 15:03
Príchod: 16:19
(osobný vlak)

Viac možností dopravy nájdete na www.cp.sk.