OZNAMY
11. 3. – 17. 3. 2024
  1.    Vo veľkopôstnom období môžeme za obvyklých podmienok získať úplne odpustky aj za konanie krížovej cesty. Túto pobožnosť sa budeme tu v bazilike spoločne modliť v piatok o 17.30 h. V nedeľu sa krížovú cestu budeme modliť o 14.00 h. na kalvárii v Strážach a o 15.00 h. na kalvárii v Šaštíne.

 

  1.    Pozývame Vás na 3. ročník pôstnej pešej nočnej púte z Trstína - Hájička do Šaštína s názvom „Železný pútnik“. Bude sa konať z piatka na sobotu 15. - 16. marca. Púť sa začne v piatok 15. marca svätou omšou vo farskom Kostole sv. Petra a Pavla v Trstíne o 18.00 h. Po svätej omši sa pútnici vydajú cez Malé Karpaty do Šaštína a v sobotu 16. marca ráno o 6.00 h. bude zavŕšená svätou omšou tu, v našej národnej svätyni. Chceme vás týmto požiadať o pomoc s prípravou občerstvenia pre pútnikov, ak by ste chceli upiecť niečo sladké alebo slané, budeme vďační. Pečivo môžete priniesť do oratória v piatok v čase od 14.00 do 16.00 h.

 

  1.    Ďalším podobným podujatím je „Extrémna krížová cesta“, ktorá sa začne na budúci piatok 22. marca svätou omšou o 18.00 h. v Holíči. Trasa krížovej cesty vedie po kopcoch až do Skalice. Z organizačných dôvodov je potrebné vopred sa registrovať. Viac informácií o podujatí a trase nájdete na plagáte a na webovej stránke www.ekc.sk . 

 

  1.    Farská charita Šaštín-Stráže organizuje zbierku na 1. etapu obnovy šaštínskej kalvárie, v rámci ktorej chceme vymeniť oplotenie tejto pamiatky. Do zbierky môžete prispieť aj zakúpením veľkonočného barančeka na budúcu nedeľu 17. marca po všetkých svätých omšiach.

 

  1.    Ak by ste chceli podporiť našu baziliku poukázaním 2% z dane, je možné v tomto roku prispieť na občianske združenie Handmade by Šaštín-Stráže. Vaše príspevky nám pomôžu pri organizovaní rôznych voľnočasových aktivít a tvorivých dielní v našom oratóriu. Chceme tak dať príležitosť deťom a mladým naučiť sa zmysluplne tráviť čas, v dobrej spoločnosti a na bezpečnom mieste a rozvíjať ich prirodzené dary a talenty. Potrebné tlačivá nájdete na stolíku s tlačou, alebo si ich môžete pohodlne stiahnuť a vyplniť na našej internetovej stránke. Ďakujeme.

 

  1.    V minulotýždňovej zbierke „Palacinky pre Afriku“ sa vďaka vašej štedrosti vyzbieralo spolu 1 900 €. V mene misie v kamerunskom mestečku Ayos ešte raz srdečne ďakujeme.

Z liturgického kalendára

Ne (17.3.) 5. pôstna nedeľa

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo