Pôstna púť
Pozývame na pôstnu nočnú púť dňa 15. 3. 2024

Pre všetkých ľudí dobrej vôle, deti, ženy, mužov každého veku, ktorí vnímajú, že sa treba aj postiť, zaprierať a obetovať svoje pohodlie, čas, spánok, nohy, topánky :-)

 Začiatok: 15. 3. 2024, piatok, 18:00, Kostol sv. Petra a Pavla, Trstín
 Občerstvenie: od 23:00, Kultúrny dom Plavecký Mikuláš
 Koniec: 16. 3. 2024, sobota, 6:00 sv. omša Bazilika Sedembolestnej Panny Márie Šaštín-Stráže
 Trvanie: približne 12 hodín
 Dĺžka púte: 40km s prevýšením 560m

 Dôležité:

Od farského kostola vyrazíme všetci spolu. Po obci Trstín sa budeme pohybovať spolu ako skupina. Je to z dôvodu bezpečnosti prechodu cez cestné komunikácie. Cesty budú v čase prechodu pútnikov uzavreté. Jedná sa predovšetkým o veľmi frekventovanú cestu prvej triedy č. 51, ktorú je možné uzavrieť len na nevyhnutný čas prechodu pútnikov.
Preto vás prosíme o trpezlivosť a ohľaduplnosť. Je veľmi dôležité, aby ste boli pripravení hneď po sv. omši vyraziť a rešpektovali pokyny organizátorov a bezpečnostných zložiek. Tempo presunu bude spočiatku rýchlejšie. Akonáhle opustíme cestné komunikácie obce Trstín, každý si môže zvoliť tempo podľa svojích možností.

Z dôvodu bezpečnosti, pôjde cez Karpaty aj skupinka skúsených pútnikov „Posledný pútnik“, ktorá bude uzatvárať celú púť. Ich tempo sa prispôsobí poslednému (najpomalšiemu) pútnikovi a budú pripravení pomôcť aj v prípade ťažkostí.

Z Plaveckého Mikuláša bude kyvadlovo premávať 9 miestne auto. Bude zbierať pútnikov, ktorých opustia sily. Pútnici budú odvezení do Oratória v Šaštíne.

V Šaštíne bude možné čas (od príchodu do sv. omše) stráviť v teple Oratória bl. Anny Kolesárovej. Tu bude k dispozícii malé občerstvenie.

 Doprava:

Osobné auto / skupina s autobusom
Nechám si auto v Šaštíne.
V Šaštíne sa auto dá zaparkovať v parku pri Bazilike, alebo na veľkom parkovisku pri moste cez rieku Myjavu. Tu sa zmestí aj niekoľko autobusov. Odtiaľ je presun pešo na vlakovú stanicu (asi 10min). Vlak odchádza 16:11, je to osobný vlak  OS2623. POZOR! Na stanici Šaštín sa nedajú kúpiť cestovné lístky, treba si ich kúpiť dopredu elektronicky. Vystúpte na stanici Smolenice. Odtiaľ je presun pešo k farskému kostolu v Trstíne asi 1,5 km (do 20 min). Bude tu početná skupinka, môžete sa pridať. Po návrate do Šaštína budete mať pripravený svoj odvoz.

Nechám si auto v Trstíne
Druhá možnosť je nechať auto v Trstíne, avšak nie je tu žiadne parkovisko. Dá sa zaparkovať pri žel. stanici Smolenice, alebo pri pútnickom mieste Hájiček, avšak len pár aut. Z oboch miest sa treba presunúť pešo k farskému kostolu (asi 10-20 min). Po skončení sv. omše v Šaštíne presun pešo k žel. stanici (asi 10min). POZOR! Na stanici Šaštín sa nedajú kúpiť cestovné lístky, treba si ich kúpiť dopredu elektronicky. Vlak č. OS2607 odchádza 7:11, ďalší vlak 9:11. Vystúpite v stanici Smolenice a pešo k vašemu autu. Odporúčame prísť autom až do Šaštína, je to praktickejšia verzia. 

Hromadná doprava
Začiatok sv. omše v Trstíne je o 18:00 hod. Ak by niekto nestihol sv. omšu, je potrebné byť v Trstíne pri kostole najneskôr o 19:00. Približne o tomto čase vyrazíme na púť. 

Odchody vlakov v sobotu
Šaštín-Stráže  Trnava: 7:11 a 9:11

Viac info na https://www.zeleznyputnik.sk/

TEŠÍME SA NA KAŽDÉHO PÚTNIKA! 

 

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo