OZNAMY
26. 2. – 3. 3. 2024
  1.    Vo veľkopôstnom období môžeme za obvyklých podmienok získať úplne odpustky aj za konanie krížovej cesty. Túto pobožnosť sa budeme tu v bazilike spoločne modliť v piatok o 17.30 h. V nedeľu sa krížovú cestu budeme modliť o 14.00 h. na kalvárii v Strážach a o 15.00 h. na kalvárii v Šaštíne.

 

  1.    V pondelok 26. februára sa po večernej svätej omši v kaplnke pri sakristii uskutoční stretnutie farského spoločenstva Ružencového bratstva.

 

  1.    V piatok 1. marca po večernej svätej omši bude v bazilike organizačné stretnutie rodičov detí, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie.

 

  1.    V tomto týždni máme prvý piatok mesiaca, kedy nás cirkev pozýva odprosovať a znovu sa zasväcovať Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Povzbudzujeme pripraviť sa na to aj cez dobre vykonanú Sviatosť zmierenia. V bazilike spovedáme počas bohoslužieb ako aj počas spovedných služieb vo všedné dni od 9.00 do 11.30 a od 14.30 do 16.30 h.

 

  1.    Na prvú sobotu mesiaca – 2. marca – začneme program o 16.00 h. modlitbou posvätného ruženca 
    a budeme pokračovať slávením svätej omše. Celebrantom a kazateľom bude Mons. Peter Beňo, pomocný nitriansky biskup.

 

  1.    Na budúcu nedeľu 3. marca po svätých omšiach budú naši dobrovoľníci za dobrovoľný príspevok ponúkať chutné palacinky. Výťažok z tejto zbierky poputuje opäť do Afriky do misie v kamerunskom mestečku Ayos. Bude tam použitý na vŕtanie hlbinnej studne, ktorá bude zásobovať vodou túto misiu. V minulom roku sa vyzbieralo 1 860 €, za ktoré sa podarilo zakúpiť rovnošaty pre jednu triedu predškolákov, kúpiť trampolínu na detské ihrisko, zakúpiť stoličky a markízy proti slnku do jednej katechetickej sály a ešte zvýšilo aj na občerstvenie pre pár stretnutí, ktoré spolubratia organizovali. Vidíme, že aj z neveľkej sumy európskych peňazí sa toho v Afrike dá veľa spraviť.

 

  1.    Počas minulotýždňovej zbierky na charitu sa vo všetkých našich chrámoch vyzbieralo 2 150 €. Všetkým darcom ešte raz zo srdca ďakujeme.                                                                                                                                                                                                                   

Z liturgického kalendára

Ne (3.3.) 3. pôstna nedeľa

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo