OZNAMY
12. 2. – 18. 2. 2024
  1. Dnes (nedeľa) sa chystáme na spoločnú farskú turistiku na Vápennú. Vlastnými autami sa dopravíme do Plaveckého Podhradia a odtiaľ už peší výstup na vrchol. Plánovaný odchod je 
    o 11.00 h. spred baziliky a okolo 11.45 h. výstup z Plaveckého Podhradia.

 

  1. V nadchádzajúcom týždni, od 12. do 18. februára, prebieha na Slovensku už 14. ročník iniciatívy Národný týždeň manželstva. Tento projekt upriamuje našu pozornosť na krásu a jedinečnosť manželstva a pre manželov je to príležitosť vybočiť z bežného stereotypu a urobiť pre svoj vzťah niečo nevšedné, nekaždodenné. Heslom pre tento rok je: Vitamíny pre vzťah. Na webovej stránke: www.ntm.sk sa počas Týždňa manželstva každý deň zoznámime s jedným konkrétnym „vitamínom“ (predstavíme oblasť, na ktorej môžeme vo vzťahu zapracovať) aj s praktickými tipmi pre manželov.

 

  1. Dňa 14. februára je Popolcová streda, ktorou vstupujeme do veľkopôstneho obdobia. Sväté omše s obradom požehnania a značenia popolom budú v našej bazilike o 7.00, 10.30 a 18.00 h. Sväté omše v kostoloch na námestí a v Strážach budú o 17.00 h. V tento deň platí prísny pôst a zdržiavanie sa mäsitých pokrmov, ktoré nie je možné nahradiť iným skutkom pokánia. Pôst znamená iba raz do dňa sa dosýta najesť, pričom možno prijať trochu pokrmu ešte dvakrát v priebehu dňa.

 

  1. Vo veľkopôstnom období môžeme za obvyklých podmienok získať úplne odpustky aj za konanie krížovej cesty. Túto pobožnosť sa budeme tu v bazilike spoločne modliť v piatok o 17.30 h. V nedeľu sa krížovú cestu budeme modliť o 14.00 h. na kalvárii v Strážach a o 15.00 h. na kalvárii v Šaštíne.

 

  1. V piatok 16. februára sa uskutoční ďalšie zo série modlitebných stretnutí pre mužov Chlapské večery. Začíname o 20.00 h. Modlitbou za Slovensko, potom pokračujeme slávením svätej omše, katechézou a stretnutím s agapé.

 

  1. Na budúcu nedeľu 18. februára bude celoslovenská zbierka na charitu. Svojím milodarom budete môcť podporiť pomoc a službu núdznym, ktorú vykonáva Bratislavská arcidiecézna charita.

 

 

Z liturgického kalendára

 

St (14.2.) Popolcová streda – deň pôstu a pokánia

Ne (18.2.) 1. pôstna nedeľa

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo