OZNAMY
27. 11. – 3. 12. 2023
  1. V stredu 29. novembra o 18.45 h. bude v kaplnke pri sakristii duchovno-formačné stretnutie pre členov farského ružencového bratstva. Srdečne pozývame.

 

  1. V tomto týždni máme prvý piatok mesiaca, kedy nás cirkev pozýva odprosovať a znovu sa zasväcovať Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Povzbudzujeme pripraviť sa na to aj cez dobre vykonanú Sviatosť zmierenia. V bazilike spovedáme počas bohoslužieb ako aj počas spovedných služieb vo všedné dni od 9.00 do 11.30 a od 14.30 do 16.30 h.

 

  1. Na prvú sobotu mesiaca 2. decembra začneme modlitebný program o 16.00 h. modlitbou posvätného ruženca a budeme pokračovať slávením svätej omše. Celebrantom a kazateľom bude Mons. Peter Beňo, pomocný nitriansky biskup.

 

  1. V sobotu 2. decembra pozývame na výrobu adventných vencov. Začíname o 15.00 h. v oratóriu bl. Anky Kolesárovej. Ak by ste mali nejaké ozdoby, ktoré už doma nevyužijete ale mohli by potešiť niekoho iného, budeme radi ak ich prinesiete. Tešia sa na vás vaši animátori. 

 

  1. Požehnávať adventné budeme na budúcu nedeľu 3. decembra pri všetkých svätých omšiach.

 

  1. Počas svätomartinskej zbierky na pomoc východoslovenským obciam postihnutých zemetrasením sa v našich kostoloch vyzbieralo 2 980 €. Všetkým darcom ešte raz ďakujeme. 

 

  1. Na budúcu nedeľu 3. decembra bude v našich kostoloch prebiehať zbierka na charitu. O pomoc sa tak bude uchádzať Bratislavská arcidiecézna charita, ktorá realizuje pomoc núdznym cez svojich zamestnancov a dobrovoľníkov, aktuálne z 27 farských charít. Ďalej cherita prevádzkuje domácu opatrovateľskú službu, požičiava zdravotnícke pomôcky, prevádzkuje Domov sociálnych služieb a rehabilitačné stredisko Samária pre ľudí so skúsenosťou s duševným ochorením z okruhu schizofrénie, podporuje Klub seniorov, pomáha ľuďom pri strate zamestnania, v hmotnej núdzi, distribuuje Slovákom i cudzincom materiálnu a potravinovú pomoc, ponúka sociálne poradenstvo, podporuje deti zo znevýhodneného prostredia vo vzdelávaní, integruje odídencov.

 

 

Z liturgického kalendára

 

štvrtok (30.11.) – sv. Ondreja, apoštola – sviatok

nedeľa (3.12.) – prvá adventná nedeľa

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo