OZNAMY
20. 11. – 26. 11. 2023
  1. Vo štvrtok 23. novembra si pripomíname 59 rokov, čo pápež svätý Pavol VI. povýšil náš chrám na baziliku minor. Každý, kto v tento deň navštívi našu baziliku a pomodlí sa na úmysel Svätého otca, môže pri splnení obvyklých podmienok získať úplne odpustky.

 

  1. V termíne od 23. do 25. novembra sa uskutoční najväčšia potravinová Tesco zbierka. Pozývame Vás aj tento rok pripojiť sa k zbierke a pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Darovať trvanlivé potraviny a hygienické potreby budete môcť vo štvrtok 23. novembra od 10.00 do 20.00 h. v supermarkete Tesco Kúty a odovzdať ich dobrovoľníkom z Farskej charity v Šaštíne-Strážach. Vopred ďakujeme.

 

  1. V sobotu 25. novembra od 9.00 do 17.00 h. sa v kultúrnom dome v Šaštíne uskutoční výstava Čaro vianočných sviatkov. Podujatie organizuje OZ Handmade by Šaštín-Stráže v spolupráci s viacerými organizáciami pôsobiacimi na území nášho mesta. Okrem prehliadky výrobkov sa návštevnici môžu tešiť aj na viaceré sprievodne akcie. Podrobnosti nájdete na plagátoch.

 

  1. Na budúcu nedeľu 26. novembra je slávnosť Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme. Pri všetkých svätých omšiach bude úkon zasvätenia ľudstva Kristovi Kráľovi. Každý, kto sa zúčastní na tomto zasvätení, môže v tento deň získať úplne odpustky. 

 

  1. Chceme zopakovať našu prosbu, ak by mal niekto doma vhodnú čečinu alebo stromčeky a chcel by to darovať na adventnú a vianočnú výzdobu našej baziliky, tak sa, prosím, ohláste u pána kostolníka v sakristii.

 

Z liturgického kalendára

 

utorok (21.11.) – Obetovanie Panny Márie – spomienka 

streda (22.11.) – sv. Cecílie, panny a mučenice – spomienka 

piatok (24.11.) – sv. Ondreja Dung-Laka a spoločníkov, mučeníkov – spomienka

nedeľa (26.11.) – Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme – slávnosť

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo