OZNAMY
13. 11. – 19. 11. 2023
  1. V piatok 17. novembra si v liturgii pripomíname sv. Alžbetu Uhorskú. Je to titulárna slávnosť kostola v Strážach. Slávnostná svätá omša bude v piatok o 10.00 h. Celebrantom a kazateľom bude vdp. Gabriel Koch, farár v Myjave. Srdečne pozývame.

 

  1. Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy pozýva všetkých mladých na Diecézne stretnutie mládeže Cliptime. V tomto roku je témou Povolané srdce. Prebiehať bude v dňoch 24. až 26. novembra 2023 v Bratislave. Prihlásiť sa je možné ešte do 17. novembra 2023. Viac o programe a formulár na prihlásenie je na stránke www.cliptime.sk .

 

  1. Bratislavská arcidiecézna charita v spolupráci s Farskou charitou Šaštín-Stráže organizujú zbierku oblečenia pre utečencov zo Sýrie a Afganistanu. Zbierajú sa čiapky, šály, bundy, vetrovky,nohavice, tepláky v detských, dámskych aj pánskych veľkostiach a deky. Prosíme darcov o čisté a funkčné oblečenie, ktoré môžu priniesť do oratória v utorok 14. novembra v čase 15.00 - 19.00 h. alebo v sobotu 18. novembra v čase 9.00 - 12.00 h. Vopred ďakujeme za vašu pomoc.

 

  1. Dovoľujeme si Vás už takto v predstihu požiadať, ak by mal niekto doma vhodnú čečinu alebo stromčeky a chcel by to darovať na adventnú a vianočnú výzdobu našej baziliky, tak sa, prosím, ohláste u pána kostolníka v sakristii.

 

 

Z liturgického kalendára

 

piatok (17.11.) – sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky– spomienka

  v kostole v Strážach slávnosť titulu chrámu

nedeľa (19.11.) – 33. nedeľa v cezročnom období

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo