OZNAMY
6. 11. – 12. 11. 2023
  1. Všetkých, ktorí sa prihlásili na pútnicky zájazd do Poľska, pozývame na organizačné stretnutie, ktoré bude vo štvrtok 9. novembra o 18.45 h. v kaplnke pri sakristii.

 

  1. V piatok 10. novembra sa v našej bazilike uskutoční ďalšie z modlitbových stretnutí pre mužov Chlapské večery. Začne sa o 20.00 h. modlitbou za Slovensko a bude pokračovať svätou omšou s prednáškou a stretnutím v skupinkách. Srdečne pozývame.

 

  1. V sobotu 11. novembra o 11.11 h. sa rozozvučia zvony našej národnej svätyne na pripomenutie ukončenia 1. svetovej vojny. Nech nás to všetkých povzbudí k modlitbe za obete všetkých vojen, najmä tých aktuálnych. Prosme zároveň o mier a pokoj vo svete, aby s aj na nás splnili slová Písma: „Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi.“ (Mt 5,9) 

 

  1. Srdečne pozývame všetkých veriacich našej arcidiecézy do Katedrály svätého Martina v Bratislave na Svätomartinské tríduum. Tohtoročná téma znie: Svätý Martin a súčasné potreby pomoci. Slávnostné sväté omše budú v piatok 10. novembra o 18.00 h., v sobotu 11. novembra o 16.00 h. a v nedeľu 12. novembra o 10.30 h.

 

  1. Na budúcu nedeľu 12. novembra sa bude v chrámoch našej arcidiecézy konať Svätomartinská zbierka, ktorá je určená na pomoc tým, ktorých postihlo zemetrasenie na východnom Slovensku, predovšetkým na opravu kostolov v obciach Jankovce, Nižná Sitnica, Korunková, Sopkovce a Pakostov.

 

  1. Dovoľujeme si Vás už takto v predstihu požiadať, ak by mal niekto doma vhodnú čečinu alebo stromčeky a chcel by to darovať na adventnú a vianočnú výzdobu našej baziliky, tak sa, prosím, ohláste u pána kostolníka v sakristii.

 

  1. V jesennej zbierke na misie sa vďaka Vašej štedrosti vyzbieralo 2 206 € a pri zbierke Sviečka za nenarodené deti zas 680 €. Financie sme už poukázali na určené ciele. Ešte raz všetkým ďakujeme.

 

 

Z liturgického kalendára

 

štvrtok (9.11) – Výročie posviacky Lateránskej baziliky – sviatok

piatok (10.11.) – svätého Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi – spomienka

sobota (11.11.) – svätého Martina z Tours, biskupa, hlavného patróna arcidiecézy – sviatok

nedeľa (12.11.) – 32. nedeľa v cezročnom období

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo