OZNAMY
29. 9. – 1. 10. 2023
  1. Všetkých členov ružencového bratstva našej farnosti pozývame na duchovno-formačné stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu 27. septembra o 18.45 h. v kaplnke pri sakristii. 

 

  1. V sobotu 30. septembra sa v našej bazilike uskutoční 16. ročník púte Ružencových bratstiev. Program púte sa začne o 9.00 h. Púť vyvrcholí slávnostnou svätou omšou o 12.00 h., ktorú bude celebrovať Mons. Tomáš Galis, žilinský sídelný biskup. Podrobnosti o programe nájdete na plagátoch.

 

  1. Spoločenstvo Ladislava Hanusa otvára ďalší ročník formačno-akademického programu, ktorý sa zameriava na intelektuálny rast vo viere a poznanie kresťanského života v kontexte spoločenstva mladých kresťanov. Program prebieha prostredníctvom diskusných seminárov k originálnym textom veľkých autorov kresťanskej kultúry na rôzne témy spoločenského a kresťanského života. Prihlasovanie je možné do konca septembra. Viac informácií nájdete na stránke www.slh.sk.

 

  1. Aj v tomto roku sme pre vás pripravili kalendár s fotografiami zo života našej baziliky a farnosti. Kalendáre na rok 2024 sú v stolovom aj nástennom prevedení a môžete ich nájsť na stolíku s tlačou, v sakristii, alebo na infocentre. Cena za kalendár je 7 €. Kúpou kalendára podporíte prípravu ďalších podujatí v nadchádzajúcej pútnickej sezóne.

 

Z liturgického kalendára

 

streda (27.9) – sv. Vincenta de Paul, kňaza – spomienka

piatok (29.9.) – svätých archanjelov Michala, Gabriela a Rafaela – sviatok

sobota (30.9.) – svätého Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi – spomienka

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo