OZNAMY
18. 9. – 24. 9. 2023
  1. Úvodom chceme vyjadriť našu vďačnosť všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili k príprave tohtoročnej Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii. Nie je spôsob Vás všetkým vymenovať, aj keby sme to chceli. Veľmi si vážime Vaše obety, Váš čas, námahu, usilovnú prácu, mnohkrát aj neprespané noce. Týmto všetkým ste sa nezmazateľne podpísali pod dielo, ktoré sa napokon stalo oslavou Boha a našej nebeskej Matky Márie, časom milostí a hlbokých duchovných zážitkov pre tie desiatky tisícov pútnikov, ktorí sem – do Šaštína – v posledných dňoch putovali. Ešte raz ďakujeme.

 

  1. Sviatočnú atmosféru týchto dní si môžeme predĺžiť aj účasťou na Mariánskych vešperách v gregoriánskom choráli a v 15 organových versetoch Marcela Dupré. Vešpery sa začnú dnes (nedeľa) o 18.00 h. v bazilike. Srdečne pozývame.

 

  1. V tomto týždni, v stredu, piatok a sobotu, máme jesenné kántrové dni. Ich obsahom je poďakovanie za úrodu. Záväzný je jeden z nich.

 

  1. V tomto týždni budú v našej bazilike ešte dve väčšie púte: v utorok 19. septembra bude púť Združenia kresťanských seniorov Slovenska – svätú omšu o 10.30 h. bude celebrovať Mons. Jozef Haľko, pomocný bratislavský biskup.

 

  1. V stredu 20. septembra sa zase uskutoční púť žiakov a pedagógov cirkevných škôl bratislavskej arcidiecézy. Svätú omšu o 11.00 h. bude sláviť otec arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

 

  1. Po prázdninovej prestávke sa opäť začnú každomesačné stretnutia „Chlapské večery“. Najbližšie stretnutie bude tento piatok 22. septembra a začne sa o 20.00 h. Modlitbou za Slovensko, bude pokračovať svätou omšou, katechézou a stretnutím v skupinkách.

 

  1. Pozývame Vás na pochod Bratislava za život, ktorý sa koná pod záštitou Bratislavskej arcidiecézy. Vystúpia na ňom slovenské i zahraničné osobnosti, stretnú sa ľudia dobrej vôle, ktorí sa chcú postaviť za najzákladnejšie právo na život - pre všetkých. Pochod sa uskutoční 24. septembra o 15.00 h. na Hlavnom námestí v Bratislave.

 

  1. Chceme ešte poprosiť o pomoc pri upratovaní baziliky. Brigáda bude v pondelok 18. septembra od 9.00 h. Ďakujeme.

 

Z liturgického kalendára

 

streda (20.9) – sv. Ondreja Taegona, Pavla Hasanga a spoloč., mučeníkov – spomienka

štvrtok (21.9.) – svätého Matúša, apoštola a evanjelistu – sviatok

sobota (23.9.) – svätého Pia z Pietrelciny, kňaza – spomienka

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo