OZNAMY
14. 8. - 20. 8. 2023
  1. V utorok 15. augusta máme prikázaný sviatok – Slávnosť Nanebovzatie Panny Márie. Sväté omše v našej bazilike budú o 7.00, 10.30 a 19.00 hod. Pred večernou svätou omšou sa budeme o 18.00 hod. spoločne modliť posvätný ruženec a o 18.30 Vešpery. Sväté omše v kosotloch v Strážach a na námestí budú o 17.00 hod.

 

  1. Na budúcu nedeľu 20. augusta sa v našej bazilike predstaví sopránová speváčka Nadia Kazantseva. Svojím spevom obohatí slávenie liturgie a po dopoludňajších svätých omšiach vystúpi s krátkym koncertom. Hrou na organ ju bude doprevádzať Ana Igošina. Všetkých srdečne pozývame. Vstup je voľný. Umelkyne môžete podporiť dobrovoľným príspevkom po koncerte.
     
  2. V lete organizujeme aj farskú púť do Mariánky, ktorá sa uskutoční v utorok 29. augusta (je to štátny sviatok). Budeme objednávať autobus, záujemcovia nech sa prihlásia do 20. augusta v sakristii.

 

  1. Vyšlo nové číslo farského časopisu Hlahol zvonov. K dispozícii je za dobrovoľný príspevok na stolíku s tlačou v zadnej časti baziliky.

 

  1. V nedeľu 27. augusta bude už 6. ročník Dňa rodiny. Jeho súčasťou bude súťaž o najlepší rodinný koláč. Týmto pozývame všetky gazdinky a gazdov zapojiť sa do súťaže a to prihlásením sa v sakristii u p. kostolníka najneskôr do nedele 20. augusta. Následne budú všetkým prihláseným odovzdané pokyny a základné suroviny na pečenie.  

 

 

 

Z liturgického kalendára:

 

pondelok (14.8.) – sv. Maximiliána Máriu Kolbeho, kňaza a mučeníka – spomienka

utorok (15.8.) – Nanebovzatie Panny Márie – slávnosť a prikázaný sviatok

streda (16.8.) – sv. Štefana Uhorského – ľubovoľná spoienka

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo