OZNAMY
26. 6. - 2. 7. 2023
  1. Vo štvrtok 29. júna chceme svätou omšou o 8.30 hod. v našej bazilike ďakovať za všetky milosti, ktoré dobrotivý Boh udelil našim žiakom, študentom a pedagógom počas končiaceho sa školského roku.

 

  1. Vo štvrtok 29. júna budeme sláviť prikázaný sviatok – slávnosť svätých apoštolov Petra a Pavla. Sväté omše v našej bazilike budú o 7.00, 8.30 – školská, 10.30 a večer o 19.00 hod. Pred večernou svätou omšou sa budeme o 18.00 hod. spoločne modliť posvätný ruženec a o 18.30 Vešpery. Každý, kto v tento deň navštívi baziliku minor, katedrálu alebo kostol zasvätený týmto apoštolom a pomodlí sa Modlitbu Pána a Vyznanie viery, môže za obvyklých podmienok získať úplne odpustky.

 

  1. V sobotu 1. júla slávnostonou svätou omšou o 10.00 hod. v bazilike, selazián Jozef Hrdý – don José oslávi 70. výročie kňažstva. Srdečne pozývame na túto ozaj výnimočnú udalosť a prosíme aj o pamäť v modlitbách na dona Josého.

 

  1. Najbližšia sobota je zároveň prvou sobotou v mesiaci júl. Pobožnosť k Panne Márii začnem o 16.00 hod. modlitbou posvätného ruženca a po nej budeme sláviť svätú omšu. Celebrantom a kazateľom bude vladyka Milan Lach, pomocný biskup bratislavskej gréckokatolíckej eparchie.

 

  1. V sobotu 1. júla o 19.00 hod. sa v kostole na námestí uskutoční organový koncert v podaní Istvána Nagya. Srdečne pozývame.

 

  1. Pomaličky sa blížia letné prázdniny a s nimi aj náš prímestský tábor. Začíname v pondelok 3. júla registráciou o 7.30 hod. Prosíme rodičov prihlásených detí, aby mali už všetko dopredu nachystané a prišli načas, aby tak mohla registrácia prebehnúť rýchlo a bez problémov.

 

Z podujatí v našej bratislavskej arcidiecéze:

* je tu pozvánka na na tzv. Godzone Worship Nights – modlitebný večer chvál pod otvoreným nebom, ktorý sa uskutoční v piatok 30. júna o 19.00 hod. v Bratislave na Tyršovom nábrežii pod mostom. Vstup je zdarma.

 

Z liturgického kalendára:

 

streda (28.6.) – sv. Ireneja, mučeníka, biskupa a učiteľa Cirkvi – spomienka

štvrtok (29.6.) – sv. Petra a Pavla, apoštolov – slávnosť a prikázaný sviatok

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo