FARSKÉ OZNAMY
6. 2. - 12. 2. 2023
  1.       Vo veľkopôstnom období môžeme za obvyklých podmienok získať úplne odpustky aj za konanie krížovej cesty. Túto pobožnosť sa budeme tu v bazilike spoločne modliť v piatok o 17.30 hod. V nedeľu sa krížovú cestu budeme modliť o 14.00 hod. na kalvárii v Strážach a o 15.00 hod. na kalvárii v Šaštíne.

 

  1.       V piatok 10. marca si v našej bratislavskej arcidiecéze pripomenieme výročný deň posviacky katedrálneho chrámu sv. Martina v Bratislave. Slávnostnú svätú omšu v katedrále o 18.00 hod. bude sláviť Mons. Daniel Ižold, generálny vikár.

 

  1.       V sobotu 11. marca sa bude konať veľkopôstna duchovná obnova. Všetkých srdečne pozývame. Program sa začne o 14.30 hod. v bazilike.

 

  1.       V deň nedožitých 99. narodenín otca kardinála Jozefa Tomka, v sobotu 11. marca 2023, uvedie RTVS o 20.10 hod. na programe Dvojka 30 minútový spomienkový dokument s názvom Červený pápež - Papa rosso. Nový dokument ponúkne divákom najdôležitejšie udalosti kardinálovho života, jeho výraznú osobnosť a prácu pre univerzálnu cirkev, jeho poslanie a odkaz Slovensku, Európe i svetu.

 

  1.        Počas minulotýždňovej zbierky na charitu sa vďaka vašej štedrosti u nás vyzbieralo 1 007 €. Všetkým zo srdca ďakujeme a veríme, že prostredníctvom Slovenskej katolíckej charity pomôžu zmierniť biedu tým, ktorí to najviac potrebujú.
Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo