FARSKÉ OZNAMY
5. nedeľa v cezročnom období

Vyšlo prvé tohtoročné číslo farského časopisu Hlahol Zvonov. Sú v ňom informácie zo života farnosti a pre deti je možnosť súťaže do konca februára. Je k dispozícii na stojanoch v bazilike.

Slovenská katolícka charita pozýva 8.2.2023 veriacich k modlitbe pri liturgickej spomienke sv. Bakhity. Svätý otec František vyhlásil tento deň za Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Modlitbové pásmo sa bude vysielať na Rádiu Lumen o 21.00 hodine.

Bratislavská arcidiecézna charita vyhlasuje vo farských charitách a vybraných farnostiach materiálnu zbierku Svetlo pre Ukrajinu. Je to už rok (24.2) od vypuknutia vojny. Charita pozýva ľudí darovať od 5. 2. 2023 do 26. 2. 2023 sviečky, kahance, baterky, tužkové batérie a powerbank (záložný zdroj energie) pre najviac postihnuté oblasti vojnou zmietanej Ukrajiny. Spolu s modlitbou za trpiacich a mier, môže byť dar sviečky symbolom svetla Krista prinášajúceho pokoj pre každého. Prosíme, vyzbierané veci vložte do zbernej nádoby v sakristiách kostolov farnosti. Charita bude dary distribuovať pre trpiacich ľudí na Ukrajine. Bratislavská arcidiecézna charita vopred ďakuje za každú pomoc a modlitby.

Spoločenstvo Ladislava Hanusa pozýva na stretnutie zo série projektu Verbum talkshow Rozhovory, ktoré idú na hĺbku. Téma diskusie bude: Ako Benedikt XVI. Ovplyvnil moju vieru?
Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 9.2.2023 o 19.00 v Teatro Colorato. Viac informácií nájdete aj na facebookovej stránke podujatia.

Pri príležitosti Svetového dňa chorých bude otec arcibiskup sláviť v piatok 10. februára 2023 o 16.00 svätú omšu v Kostole Návštevy Panny Márie pri kláštore a nemocnici milosrdných bratov v Bratislave. Srdečne pozývame na túto svätú omšu, k modlitbe za chorých a k vďačnosti za všetkých, čo sa o chorých s láskou starajú.

V sobotu 11.2.2023 je 31. svetový deň chorých. Veriaci, ktorí sú na skutok vážnej choroby alebo staroby v ohrození života, budú môcť počas rannej svätej omše o 8.00 hod. v bazilike prijať Sviatosť pomazania chorých.

V nedeľu 12.2.2023 bude maškarný ples pre deti a rodičov o 15.30. hod. v spoločenskej sále kláštora.

V nasledujúcom týždni od 13. do 19.2.2023 bude prebiehať Národný týždeň manželstva.

V sobotu 18.2.2023 organizujeme v našej bazilike Sedembolestnej Panny Márie už ďalší ročník Púte zaľúbených s témou „Poďme spolu snívať“.

Pozývame Vás na seminár Gregoriánsky chorál - Božie Slovo, ktorý sa uskutoční v dňoch 17.-19.3.2023 v priestoroch šaštínskeho kláštora.

Prosíme Vás o príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb. My Vaše 2% z dane premeníme na aktivity vo farnosti v bazilike. Využite túto možnosť a oslovte všetkých Vašich známych aj neznámych, aby sme spoločnými silami mohli napomôcť k rozvoju lokality. Tlačivá sú na stojanoch v bazilike a na internetovej stránke. Ďakujeme, že podporíte naše občianske združenie SEPTIMAVIA.

Liturgický kalendár :

Pondelok: Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov - spomienka
Streda: Sv. Jozefíny Bakhity, panny– ľubovoľná spomienka
Piatok: Sv. Školastiky, panny – spomienka
Sobota: Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej – ľubovoľná spomienka
Nedeľa: 6. nedeľa v cezročnom období

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo