FARSKÉ OZNAMY
Krst Krista Pána

Dnes v nedeľu 8.1.2023 je sviatok Krstu Krista Pána, ktorým sa končí vianočné liturgické obdobie.

Pokračuje deviatnik k svätému Pavlovi Prvému Pustovníkovi, patriarchovi nášho pavlínskeho rádu. Pozývame Vás, aby ste sa zapojili do tohto deviatnika, pri ktorom budeme spievať hymnus k nášmu svätcovi Pavlovi Tébskemu. Deviatnik bude v týždni pred večernou sv. omšou.

V nedeľu 15.1.2023 je v ráde pavlínov liturgická slávnosť sv. Pavla Prvého Pustovníka. Slávnostnou svätou omšou v bazilike o 10.30 hod. vyvrcholí deviatnik k sv. Pavlovi Prvému Pustovníkovi. V tento deň pozývame na PABLOFEST, ktorý začne o 14.30 hod. v bazilike krátkou pobožnosťou a požehnaním detí.

Pozývame Vás na seminár Gregoriánsky chorál - Božie Slovo, ktorý sa uskutoční v dňoch 17.-19. 3. 2023 v priestoroch šaštínskeho kláštora.
Víkendový seminár sa venuje liturgickým spevom 4. pôstnej nedele (Laetare) a umožňuje okrem ich biblického pozadia ponoriť sa do spievaného Božieho Slova, ktoré človeka uzdravuje. Druhý vatikánsky koncil proklamuje v konštitúcii Sacrosanctum Concilium, že Gregoriánsky chorál je nielen koreň európskeho hudobného umenia, ale tvorí svojím duchom aj dnes základ a vzor všetkej liturgickej vokálnej hudby. Seminár sa začína v piatok 17.3.2023 o 17.30 hod. večerou, končí 19.3.2023 obedom.

Liturgický kalendár :

Nedeľa: Sv. Pavla Prvého Pustovníka – v ráde pavlínov - slávnosť

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo