FARSKÉ OZNAMY
2. adventná nedeľa
  1. Pozývame na koncert nazvaný Advent so Sedembolestnou v podaní nášho zboru Sedmohlások, ktorý bude dnes popoludní (nedeľa) o 15.30 hod. v spoločenskej sále kláštora. Okrem hudby a spevu sa môžete tešiť na pútavé rozprávanie dvoch zaujímavých hostí.

 

  1. Vo všedné dni Adventu je tradíciou sláviť ranné sväté omše o Panne Márii – Roráty. V našej bazilike sú Roráty od pondelka do piatku o 7.00 hod. a v soboty o 8.00 hod. Aj v tomto roku sa deti môžu zapojiť do rôznych aktivít. Pozývame teda už zajtra (pondelok) o 6.50 hod. na chodbu pri sakristii, odkiaľ pôjdeme spoločne za svetiel lampášov na svätú omšu. Po svätej omši je pre deti pripravené malé občerstvenie.

 

  1. Vo štvrtok 8. decembra je prikázaný sviatok – Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Aj napriek pracovnému dňu nezabúdajme na účasť na celej svätej omši. Sväté omše v našej bazilike budú o 7.00, 10.30 a večer o 19.00 hod. Mariánska hodinka bude v tento deň o 18.00 hod. Sväté omše v kostoloch na námestí a v Strážach budú o 17.00 hod.

 

  1. Svätá omša na slávnosť Nepoškvrneného počatia o 10.30 hod. bude spojená s vysluhovaním sviatosti kňazstva. Kňazské svätenie vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou Mons. Stanislava Stolárika, rožňavského sídelného biskupa, príjme diakon Ján Hanečka, rodák z Rovenska.

 

  1. Panna Mária bez poškvrny hriechu počatá je v našom ráde patrónkou pavlínskych bohoslovcov a študentov teológie. Pamätajme o nich vo svojich modlitbách. Na budúcu nedeľu 11. decembra bude tiež zbierka na náš pavlínsky seminár.

 

  1. V sakristii baziliky si môžete zakúpiť kalendáre na rok 2023. Ak kalendár ešte nemáte, alebo chcete niekomu venovať darček, tak pozývame. Na výber máte stolový kalendár s fotografiami z rôznych akcií našej farnosti a baziliky, alebo nástenný so zaujímavým porovnaním historických a súčasných fotografií našej národnej svätyne.

 

7. Tento týždeň sú zimné kántrové dni v stredu, piatok a v sobotu. Záväzný je jeden z nich. Úmysel: Príchod Kristovho kráľovstva do rodín, duchovná obnova rodín, pokoj a spravodlivosť vo svete.

 

 

Liturgický kalendár

Streda (7. 12.) – Svätého Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi – spomienka

Štvrtok (8. 12.) – Nepoškvrnené Počatie Preblahoslavenej Panny Márie – slávnosť a prikázaný sviatok

Nedeľa (11.12.) – Tretia adventná nedeľa „Gaudete“

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo