FARSKÉ OZNAMY
Piata pôstna nedeľa

Pobožnosť Krížovej cesty bude počas pôstneho obdobia takto: v bazilike v piatky o 17.30 hod. V Strážach na kalvárii v nedele o 14.00 hod., v Šaštíne na kalvárii v nedele o 15.00 hod. Počas pôstnych nedelí popoludňajšia pobožnosť v bazilike nebude.

Dnes v nedeľu (3.4.2022) prebieha zbierka na pomoc obetiam vojnového konfliktu na Ukrajine. Vopred ďakujeme za Vašu obetavosť a štedrosť.

Bratislavská arcidiecéza organizuje talkshow s názvom “Adam, kde si?” Bude to večer otázok a odpovedí. Hostia: Mons. Stanislav Zvolenský, Božidara Turzonovová a Štefan Bučko. Moderuje: Pavol Smolík. U Františkánov v Teatre Colorato vo štvrtok 7. apríla o 20.00. Viac informácii na sociálnych sieťach Bratislavskej arcidiecézy.

Nasledujúca nedeľa je Palmová (kvetná) nedeľa čiže nedeľa utrpenia Pána, začiatok veľkého týždňa. Počas všetkých svätých omší bude požehnanie ratolestí.
Pri sv. omši o 10.30 hod. bude obrad požehnania ratolestí pri trojhrannej kaplnke. Prosíme veriacich, aby sa zhromaždili vonku pri kaplnke.

Na Palmovú (kvetnú) nedeľu bude krížová cesta o 14.00 hod iba v Bazilike. Realizáciu a rozjímania si pripravujú deti zo zboru Sedmohlások.

Predsviatočná spoveď v našej farnosti bude o týždeň, na Palmovú (kvetnú) nedeľu 10.4.2022 v bazilike. Bude od 15.00 hod. do 18.00 hod.
Starých a chorých, ktorí túžia pred sviatkami prijať sviatosť zmierenia a eucharistiu môžete nahlásiť v sakristii.

Prosíme Vás o príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb pre naše občianske združenie SEPTIMAVIA. Použijeme ich na aktivity vo farnosti, v bazilike. Tlačivá sú na stojanoch v bazilike a na internetovej stránke. Ďakujeme, že nás podporíte.

Liturgický kalendár :

Nedeľa: Palmová (kvetná) nedeľa – Nedeľa utrpenia Pána

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo