FARSKÉ OZNAMY
11. nedeľa v cezročnom období

Sme veľmi radi, že sa obnovila možnosť slávenia verejných bohoslužieb, za účasti veriacich, aj keď zatiaľ s obmedzeniami. V Bazilike Sedembolestnej Panny Márie a kostoloch našej farnosti, sú slávené verejné bohoslužby v riadnom čase. Sväté omša prednostne pre seniorov je o 7.00 hod. v bazilike. Sviatosť zmierenia je vysluhovaná na bočnej chodbe baziliky. Sväté omše, modlitby a pobožnosti, môžete aj naďalej sledovať prostredníctvom internetu: štúdio 7bolestná.

Až do úplného odvolania opatrení, ktoré limitujú zhromažďovanie sa, zostáva v platnosti dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a prikázané sviatky.

Mesiac jún je mesiacom úcty Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Litánie k Božskému Srdcu Ježišovmu sa pomodlíme počas pobožnosti pred večernou svätou omšou.

V utorok 15.6.2021 pri večernej sv. omši bude slávnostné odovzdanie relikvie blahoslavenej panny a mučenice Anny Kolesárovej do našej farnosti, ktorú si mládež vybrala ako patrónku oratória.

Pozývame všetkých ochotných mužov v piatok 18.6.2021 na chlapský večer so začiatkom o 20.00 pri modlitbe za Slovensko. V programe je večerná sv. omša o 21.00 hod., prednáška a chvály.

Na budúcu nedeľu 20.6.2021 bude o 17.00 hod. v kaplnke sv. Alojza pri ceste na Holíč slávnostná svätá omša. O 16.00 hod. vyrazíme spoločne peši od baziliky a počas púte budú rôzne modlitby a spevy. Na spoločné pešie putovanie srdečne všetkých pozývame.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža organizuje 7. júla 2021 mobilný odber krvi Kvapka pre Sedembolestnú, v kultúrnom dome v Šaštíne. Povzbudzujeme vás k účasti na tejto humánnej akcii a prosíme darcov krvi, aby sa zapísali u pani Štefancovej (0907 598 232). Na odber treba prísť do 10.00 hod. a je nutné mať so sebou občiansky preukaz a respirátor.

 Liturgický kalendár :

Nedeľa: 12. nedeľa v cezročnom období

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo