FARSKÉ OZNAMY
Štvrtá veľkonočná nedeľa - Nedeľa Dobrého Pastiera

V Bazilike Sedembolestnej Panny Márie a kostoloch našej farnosti, sú už slávené verejné bohoslužby v riadnom čase. Svätá omša prednostne pre seniorov je o 7.00 hod. v bazilike. Sviatosť zmierenia je počas bohoslužieb vysluhovaná na bočnej chodbe baziliky. Sväté omše, modlitby a pobožnosti, môžete aj naďalej sledovať prostredníctvom internetu: štúdio 7bolestná.

Až do úplného odvolania opatrení, ktoré limitujú zhromažďovanie sa, zostáva v platnosti dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a prikázané sviatky.

Dnes v Nedeľu Dobrého Pastiera 25.4.2021, osobitne pamätajme v modlitbách na duchovné povolania.

V prvú sobotu mesiaca, 1.5.2021 sa pobožnosť k Panne Márii začne modlitbou posvätného ruženca o 16.00 hod. a bude pokračovať slávením sv. omše. Hlavný celebrant a kazateľ bude trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch.

Mesiac máj je osobitným spôsobom zasvätený Panne Márii a preto Vás chceme ešte viac povzbudiť k stretnutiu sa s Našou Nebeskou Matkou počas mariánskej hodinky, ktorá je v našej bazilike od pondelka do piatku o 17.00 hod. Májová pobožnosť bude počas tejto hodinky. V sobotu bude pri modlitbe o 20.00 hod. a v nedeľu o 14.30 hod.

Mimoriadny oznam pre deti, ktoré sa zúčastňovali na rorátnych svätých omšiach v advente minulého roka. Na budúcu nedeľu na sv. omšu o 8.45 hod. si prineste so sebou zápisníky z rorát s nalepenými obrázkami a podľa nich odmeníme každého z Vás hodnotnými cenami.
Celoslovenská púť miništrantov “PUMIN“ v bazilike v Šaštíne sa v tomto roku uskutoční ONLINE. Bude v sobotu 8.5.2021 od 10.00 do 13.00 hod. Podrobné informácie sú na plagátoch a na našej internetovej stránke www.bazilika.sk

Prosíme Vás o príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb. My Vaše 2% z dane premeníme na aktivity vo farnosti v bazilike. Vďaka vašej podpore budeme môcť zabezpečiť naše aktivity. Využite túto možnosť a oslovte všetkých Vašich známych aj neznámych, aby sme spoločnými silami mohli napomôcť k rozvoju života farnosti. Tlačivá sú na stojanoch v bazilike. Ďakujeme, že podporíte naše občianske združenie SEPTIMAVIA.

Misionári Saletíni pozývajú na duchovnú obnovu pre rozvedených. Duchovná obnova sa uskutoční 11.-13. júna 2021. Ak to opatrenia dovolia, bude v Rodinkove v Belušských Slatinách. Inak prebehne v ONLINE forme cez Zoom. Prihlásiť sa bude možné cez prihlasovací formulár, ktorý bude zverejnený na internetovej stránke Rodinkova.

Tento rok sa letný pobyt pre rozvedených s deťmi uskutoční v dňoch 15. - 21. augusta 2021 v Chate Lubetha v Ľubietovej. Prihlasovať sa je možné do konca mája cez formulár, ktorý nájdete na stránke letnypobytprerozvedenych. webnode. sk Pobyt organizujú Misionári Saletíni so spolupracovníkmi.

 

Liturgický kalendár :

Štvrtok: Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy
Nedeľa: Piata veľkonočná nedeľa

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo