Púť miništrantov - online
Tradícia púti miništrantov žije aj v COVIDových časoch! V tomto roku sa PUMIN uskutoční ONLINE v sobotu 8. mája od 10.00 do 13.00 hod.

Podujatie bude vysielané naživo z “obývačky” kláštora otcov pavlínov prostredníctvom YouTube kanála (https://www.youtube.com/studio7bolestna/live)

 

 

Centrálnou témou a mottom púte je Vakcína ACUTIS


Moderný mladík, blahoslavený Carlo Acutis,
ktorý žil len 15 rokov, ale zato príkladným životom, bol o.i. aj veľmi zručným v IT oblasti (tvorby webových stránok, strihu videí a pod.) a zároveň mal vo veľkej úcte Sv. Oltárnu, podobne ako Dominik Sávio. Carlo našiel "vakcínu" na choroby dnešných čias. V čom spočíva? O tom bude hovoriť v katechéze don Jozef Luscoň.

Na túto tému bude zameraný aj online kvíz, v ktorom si "online-pútnici" môžu  zmerať sily a vyhrať skvelé vecné ceny. Stačí si zabezpečiť smartphone. Súčasťou programu bude online poklona pred Sv. Oltárnou s prosbami miništrantov z celého Slovenska. Na záver púte sa miništrantom prihovorí otec biskup Ján Kuboš.

 

Viac informácií o PUMINE a registráciu na púť nájdete na webe: bit.ly/pumin2021.

Účasť na PUMINE nech miništranti potvrdia na tomto odkaze: https://forms.gle/BdcjBFg6AVxvh2uq9

 

Veľmi by nás potešilo, keby ste osobne oslovili a povzbudili svojich miništrantov vo farnosti, aby sa zapojili do tejto púte nielen pasívne - sledovaním cez youtube, ale aktívne. Motivujte ich, aby sa zapojili do siete MINI-PÚTI vo farnostiach po celom Slovensku. Teda, môžu zorganizovať malú miestnu púť k nejakému posvätnému miestu v blízkosti Vašej farnosti (napr. na Kalváriu, k horskej kaplnke / ku krížu na kopci a pod.). Mini-púť má byť spojená s modlitbami alebo aj s pobožnosťou.

Ak o farskej mini-púti urobia aj krátky videozáznam (do 3 min.) a pošlú nám ho do 1.5. na adresu: spol.tymian@gmail.com, môžu aj niečo hodnotné vyhrať. Pretože 3 najlepšie spracované záznamy o mini-pútiach z celého Slovenska odmeníme vecnými cenami a odvysielame v úvode programu.

 

Ďakujeme.

 

S kresťanským pozdravom 

otcovia pavlíni zo Šaštína a organizačný tím PUMIN

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo