FARSKÉ OZNAMY
Tretia veľkonočná nedeľa

Od pondelka 19.4.2021 budú povolené opäť verejné bohoslužby. Podmienkou účasti na bohoslužbách v chráme je jedna osoba na 15 metrov štvorcových. Sme veľmi radi, že sa po takom dlhom čase, viac ako troch mesiacoch, obnovila možnosť slávenia verejných bohoslužieb za účasti veriacich, aj keď zatiaľ s obmedzeniami. V Bazilike Sedembolestnej Panny Márie a kostoloch našej farnosti, sú slávené verejné bohoslužby v riadnom čase. Svätá omša prednostne pre seniorov je o 7.00 hod. v bazilike. Sviatosť zmierenia je počas bohoslužieb vysluhovaná na bočnej chodbe baziliky. Sväté omše, modlitby a pobožnosti, môžete aj naďalej sledovať prostredníctvom internetu: štúdio 7bolestná.

Až do úplného odvolania opatrení, ktoré limitujú zhromažďovanie sa, zostáva v platnosti dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a prikázané sviatky.

Touto nedeľou 18.4.2021 sa začína týždeň modlitieb za duchovné povolania. Podporme svojimi modlitbami túto iniciatívu.

Celoslovenská púť miništrantov “PUMIN“ v bazilike v Šaštíne sa v tomto roku uskutoční ONLINE, v sobotu 8.5.2021 od 10.00 do 13.00 hod. Podrobné informácie sú na plagátoch a na našej internetovej stránke www.bazilika.sk.
Prosíme Vás o príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb. My Vaše 2% z dane premeníme na aktivity vo farnosti v bazilike. Vďaka vašej podpore budeme môcť zabezpečiť naše aktivity. Využite túto možnosť a oslovte všetkých Vašich známych aj neznámych, aby sme spoločnými silami mohli napomôcť k rozvoju života farnosti. Tlačivá sú na stojanoch v bazilike a na internetovej stránke www.bazilika.sk. Ďakujeme, že podporíte naše občianske združenie SEPTIMAVIA.

 

Liturgický kalendár :
Piatok: Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka - spomienka
Nedeľa: Štvrtá veľkonočná nedeľa - Nedeľa Dobrého Pastiera

 

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo