FARSKÉ OZNAMY
4. nedeľa v cezročnom období

Program v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie:

Vzhľadom na verejný zákaz slávenia bohoslužieb, nebudú ani v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie slávené žiadne verejné bohoslužby. Sväté omše vo filiálnych kostoloch v Šaštíne a Strážach taktiež nebudú slávené. Úmysly z týchto svätých omší budú slúžené v daný deň v bazilike, bez prítomnosti veriacich, pri večernej svätej omši o 18:00 (utorok, streda, piatok) a v nedeľu o 10:30.
Všetky bohoslužby, vrátane ružencových pobožností, budeme vysielať aj naďalej prostredníctvom živého vysielania na
YouTube: https://www.youtube.com/studio7bolestna/live
Všetkých Vás, celé Slovensko aj túto ťažkú situáciu vkladáme v modlitbách pod ochranu nášho všemohúceho a dobrotivého Boha, na mocný príhovor našej Sedembolestnej Matky a Patrónky Slovenska.


Posledná januárová nedeľa sa slávi a pripomína ako Nedeľa Katolíckej univerzity v Ružomberku. V tento deň máme príležitosť reflektovať úlohu a poslanie jedinej katolíckej vysokej školy na Slovensku a tiež možnosť spojiť sa v modlitbe za všetkých jej študentov, pedagógov a ďalších zamestnancov.

V utorok 2.2.2021 je sviatok Obetovanie Pána ľudovo nazývaný Hromnice. Obrad požehnania sviec v bazilike počas večernej svätej omše o 18.00 hod. Tento deň je zároveň 25. svetový deň zasväteného života

Požehnanie hrdla v stredu 3.2.2021 bude počas záverečného liturgického požehnania svätej omše.

V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci február.

V sobotu 6.2.2021 bude fatimská pobožnosť k Panne Márii vysielaná prostredníctvom televízie LUX a nášho živého vysielania cez internet. Začne modlitbou posvätného ruženca o 16.00 hod. a bude pokračovať slávením sv. omše. Hlavný celebrant a kazateľ bude otec biskup Jozef Haľko.

 

Liturgický kalendár :
Utorok: Obetovanie Pána - sviatok
Piatok: Sv. Agáty, panny a mučenice - spomienka
Sobota: Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov - spomienka
Nedeľa: 5. nedeľa v cezročnom období

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo