FARSKÉ OZNAMY
Druhá adventná nedeľa

Dnes druhú adventnú nedeľu vás pozývame k sledovaniu pásma Advent pri Sedembolestnej v rámci ktorého budeme uvažovať o Máriinom chválospeve. Hudobne nás budú sprevádzať spevácky zbor 7hlások, spevokol Rosae Mariae a Eva Moleková na organ.Advent pri Sedembolestnej môžete sledovať na 2. Adventnú nedeľu o18.00 v živom vysielaní Štúdia 7bolestná na YouTube alebo na internetovej stránke bazilika.sk.


Od pondelka do piatka sú v bazilike rorátne sväté omše o 7.00 hod. ráno a v sobotu o 8.00 hod. Slávime ich v tme, čo nám pripomína, že ľudstvo v duchovnom temne očakáva Svetlo sveta – Spasiteľa. Pozývame predovšetkým všetky deti, aby sa počas adventu zúčastňovali na týchto omšiach. Vždy ráno sa stretneme päť minút pred siedmou na chodbe baziliky a sprievodom iba zo svetlami lampášov prejdeme do baziliky. Lampáše sú pripravené a pre deti sú pripravené aj rôzne odmeny.


V utorok 8.12.2020 je prikázaný sviatok - liturgická slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. V bazilike bude dodatočná svätá omša o 10.30.hod.V kostole v Strážach o 16.00 a na námestí o 17.00 hod.
Taktiež 8.12.2020 bude zbierka na náš pavlínsky seminár v Krakove, kde sa pripravujú na kňazstvo aj bohoslovci našej provincie, zo Slovenska. Ďakujeme vopred za Vašu podporu, obetavosť a štedrosť.


V stredu, piatok a sobotu sú zimné kántrové dni. Ich obsahom je príchod Kristovho kráľovstva do rodín; duchovná obnova rodín; pokoj a spravodlivosť vo svete. Záväzný je jeden deň.


V sakristii baziliky si ešte môžete kúpiť náš nový farský stolový kalendár na rok 2021. Nájdete v ňom okrem iného aj celoročný rozpis pútí v národnej bazilike. Cena kalendára je 5,- eur.

 

 

Liturgický kalendár :
Pondelok: sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi - spomienka
Utorok: Nepoškvrnené Počatie Panny Márie - slávnosť
Nedeľa: 3. adventná nedeľa - Nedeľa Gaudete


Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo