FARSKÉ OZNAMY
32. nedeľa v cezročnom období

Z príležitosti výročia ukončenia 1. svetovej vojny sa v stredu 11. novembra 2020 o 11.11 hodine rozozvučia zvony v bazilike a filiálnych kostoloch. V tento deň roku 1918 ľudia spontánne vyjadrili svoju vďaku a radosť z ukončenia dovtedy najväčšieho krviprelievania v dejinách vyzváňaním zvonov naprieč celou Európou. Aj my sa pripájame k tejto spomienkovej iniciatíve.

Sväté omše, Mariánsku hodinku a Modlitbu za Slovensko, bez prítomnosti veriacich, môžete sledovať prostredníctvom live prenosu na našej internetovej stránke www.bazilika.sk.

Sväté omše vo filiálnych kostoloch v Šaštíne a Strážach nebudú. Úmysly z týchto svätých omší budú slúžené v daný deň v bazilike pri večernej svätej omši o 18.00 (utorok, streda, piatok) a v nedeľu o 10.30 hod.

OZ Septimavia sa uchádza o podporu cez participatívny rozpočet Trnavskej župy projektom s názvom „Revitalizácia verejného priestranstva pri cintoríne.“ Chceme Vás poprosiť o podporu pre tento projekt a to tak, že od 02.11.2020 do 15.11.2020 zahlasujete na stránke www.tvorimekraj.sk za minimálne 3 projekty, kde jeden z projektov bude náš projekt „Revitalizácia verejného priestranstva pri cintoríne.“ Vopred Vám patrí veľká vďaka.

V bazilike si môžete kúpiť nový farský stolový kalendár na rok 2021. Nájdete v ňom okrem iného aj celoročný rozpis pútí v národnej svätyni. Cena kalendára je 5,- eur. Kúpou kalendára zároveň prispievate na Baziliku Sedembolestnej Panny Márie.

Vyšlo štvrté tohtoročné číslo farského časopisu Hlahol Zvonov. Sú v ňom informácie zo života farnosti. Je k dispozícii za dobrovoľný príspevok na stojanoch v Bazilike.

 

Liturgický kalendár :

Pondelok: Výročie posviacky Lateránskej baziliky - sviatok
Utorok: Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi - spomienka
Streda: Sv. Martina z Tours, biskupa - sviatok
Štvrtok: Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka - spomienka
Nedeľa: 33. nedeľa v cezročnom období

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo