FARSKÉ OZNAMY
Prvá pôstna nedeľa

Dnes v nedeľu 1.3.2020 po všetkých sv. omšiach je zbierka na Charitu. Bratislavská arcidiecézna charita ďakuje veriacim za podporu v minulom roku a zároveň prosí veriacich o podporu aj v tomto roku.

Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci marec. Príležitosť prijať sviatosť zmierenia bude počas celého týždňa počas bohoslužieb. Starých a chorých navštívime v piatok dopoludnia.

V prvú sobotu mesiaca, 7. marca 2020 sa fatimská pobožnosť k Panne Márii začne modlitbou posvätného ruženca o 16.00 hod. a bude pokračovať slávením sv. omše. Hlavný celebrant a kazateľ bude otec biskup Mons. Tomáš Galis.

Pobožnosť Krížovej cesty bude počas pôstneho obdobia takto: v bazilike v piatky o 17.30 hod. V Strážach na kalvárii v nedele o 14.00 hod., v Šaštíne na kalvárii v nedele o 15.00 hod. Počas pôstnych nedelí popoludňajšia pobožnosť v bazilike nebude.

Jarné kántrové dni sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je jeden deň. Obsahom jarných kántrových dní je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.

Miestny spolok Slovenského Červeného Kríža v spolupráci s mestom Šaštín-Stráže organizuje 19.3.2020 mobilný odber krvi „Kvapka pre Sedembolestnú“ v kultúrnom dome v Šaštíne. Informácie sú na nástenke a u p. Štefancovej 0907 598 232. Ďakujeme.

Prosíme Vás o príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb. My Vaše 2% z dane premeníme na aktivity vo farnosti v bazilike. Vďaka vašej podpore budeme môcť zabezpečiť naše aktivity. Využite túto možnosť a oslovte všetkých Vašich známych aj neznámych, aby sme spoločnými silami mohli napomôcť k rozvoju života farnosti. Tlačivá sú na stojanoch v bazilike. Ďakujeme, že podporíte našu neziskovú organizáciu SEPTIMAVIA.


Liturgický kalendár :

Nedeľa: Druhá pôstna nedeľa

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo