Farské oznamy
Štvrtá pôstna nedeľa
  • Aj Saleziáni don Bosca sa na Vás obracajú s prosbou o 2% z Vaších daní. Tlačivá sú k dispozícii na stolíku.
  • Spoločenstvo rodičov pri Gymnáziu Jána Bosca v Šaštíne-Strážach sa na Vás obracia s prosbou o 2% z Vaších zaplatených daní.
  • Počas pôstnych nedieľ nebudú v Bazilike litánie a požehnanie.
  • Pobožnosť Krížovej cesty počas pôstneho obdobia býva takto: v Bazilike v piatky o 17:25 hod. V Strážach v nedele o 14:00 hod. V Šaštíne na kalvárii v nedele o 15:00 hod. V prípade nepriaznivého počasia /dážď/ pobožnosti budú v kostoloch na námestí a v Strážach.
  • Tanečné divadlo ATak vás srdečne pozýva na predstavenie špeciálnej krížovej cesty ECCE HOMO – Hľa, človek. Tanečné spracovanie Ježišovej cesty kríža je doprevádzané pôvodnou slovenskou hudbou so silnými textami. Predstavenie sa uskutoční dnes 30. marca 2014 v Jezuitskom kostole v SKALICI o 16:00 hod.
  • Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci apríl. Spovedať budeme celý týždeň pred a počas bohoslužieb. Chorých a starých navštívime v piatok dopoludnia.
  • V sobotu je fatimská pobožnosť k P. Márii. Začne modlitbou posvätného ruženca o 16:00 hod. a bude pokračovať slávením sv. omše. Hlavný celebrant bude otec biskup František Rábek.
  • Na Kvetnú nedeľu 13. apríla 2014 sa uskutoční v Bratislave - Starom meste celodiecézne stretnutie mládeže s názvom VIKVETFEST. Vstup je voľný, srdečne pozývame všetkých mladých. V programe budú ranné chvály, sprievod s ratolesťami, sv. omša s otcom arcibiskupom v katedrále, agapé, diskusia s otcami biskupmi, workshopy, hudobný program (koncert Simony Martausovej). Neskôr popoludní sa mladí pripoja k pochodu "Bratislava za život", ktorý sa začne o 15.30 hod. na Hviezdoslavovom námestí. Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke www.mladezba.sk.

 

Liturgický kalendár

Nedeľa: Piata pôstna nedeľa

 

Jozef Pӧstényi SDB, správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo