Farské oznamy
Dvanásta nedeľa cez rok

Počas letných prázdnin /júl, august/ je zrušená sv. omša na námestí v stredu o 17:00 hod. , v kostole v Strážach je zrušená sv. omša v piatok o 17:00 hod.

V rámci roka zasväteného života sa v sobotu 27. júna koná celoslovenské podujatie otvorených dverí v kláštoroch. Rehoľníci a rehoľníčky Vás čo najsrdečnejšie pozývajú na návštevu, stretnutie a bližšie spoznanie zasväteného života. Prehľad otvorených kláštorov a pripraveného programu je na stránke zasvatenyzivot.sk.

V sobotu 27. júna popoludní sa koná DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ aj v komunite Cenacolo v Kráľovej pri Senci. Členovia komunity chcú návštevníkom podať svedectvo o tom, ako Boh zmenil ich životy. Súčasťou programu bude sv. omša s otcom arcibiskupom Stanislavom Zvolenským. Program je na plagáte.

V tomto týždni v piatok , v sobotu a v nedeľu ( 26. – 28. jún 2015 ) sa budú v uršulínskom kostole v Bratislave konať modlitby matiek. Začínajú vždy o 17:00 hod. Bližšie informácie sú na plagáte.

V sobotu 27. júna o 13:30 hod. sa v Bratislave pred budovou parlamentu bude začínať akcia s názvom HRDÍ NA RODINU. Ide o 4. ročník živej reťaze v červených tričkách, ktorí chcú verejne a radostne povedať, že rodina je úžasná a vynimočná, lebo deti sú naša budúcnosť. Pozývame všetkých na toto podujatie, najmä však celé rodiny aj s deťmi, pre ktoré bude pripravený zábavný program aj s korunováciou kráľa Karola IV., otca Márie Terézie. Bližšie informácie sú na plagáte aj na stránke hrdinarodinu.sk

V sobotu 27. júna 2015 o 13:00 hod. sa bude konať v Bazilike PÚŤ MOTORKÁROV.

V nedeľu 28. júna 2015 bude v Bazilike SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA pri príležitosti 20. výročia návštevy pápeža sv. Jána Pavla II. v Šaštíne. Akadémia začne o 16:00 hod. Bližšie informácie o programe sú na plagáte.

Budúcu nedeľu bude zbierka na dobročinné diela Svätého Otca.

 

Liturgický kalendár :

Streda     : Narodenie sv. Jána Krstiteľa - slávnosť

Utorok     : Sv.Jozef Cafasso, kňaz - spomienka

Nedeľa   : Trinásta nedeľa v období cez rok

 

Jozef Pӧstényi SDB, správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo