FARSKÉ OZNAMY
Veľkonočná nedeľa Pánovho Zmŕtvychvstania

Veľkonočná nedeľa Pánovho Zmŕtvychvstania 12.4.2020 je vrcholom celého liturgického roka. Osem dní po nej slávime veľkonočnú oktávu, ktorá je predĺžením tejto slávnosti Veľkej noci. Touto nedeľou sa začína päťdesiatdňové Veľkonočné obdobie v ktorom sa modlíme namiesto Anjel Pána modlitbu Raduj sa, nebies Kráľovná.

Novéna k sviatku Božieho milosrdenstva (19.4.2020) bude každý deň v bazilike počas modlitieb za odvrátenie pandémie koronavírusu o 20.00 hod. v našom internetovom vysielaní: https://www.youtube.com/studio7bolestna/live.

Za obetavosť pri aranžovaní výzdoby baziliky, taktiež za prípravu a realizáciu priebehu slávení celého Veľkonočného trojdnia, všetkým zúčastneným vyslovujeme Pán Boh zaplať.

Program v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie:
Vzhľadom na verejný zákaz slávenia bohoslužieb, nebudú ani v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie slávené žiadne verejné bohoslužby. Sväté omše ale budú slávené bez prítomnosti veriacich v predpísaných hodinách (pondelok - piatok o 7:00 a 18:00, v sobotu o 8:00 a 19:00). Sväté Omše môžete sledovať prostredníctvom live prenosu na našej internetovej stránke.
Od pondelka do piatka bude o 17:00 vysielaná naživo aj Mariánska hodinka. Aj nedeľné sväté omše budú slávené bez prítomnosti veriacich. Naživo ich budete môcť sledovať na našej stránke o 7:00, 8:45, 10:30 a 19:00. Bazilika bude pre súkromnú modlitbu otvorená od 7:30 do 17:00 (pondelok - piatok), od 8:30 do 19:00 (sobota) a v nedeľu od 12:00 do 19:00. Vyspovedať sa bude možné od 9:00 do 11:30 a od 14:30 do 16:30 (pondelok - sobota) a v nedeľu od 14:30 do 16:30.
Sväté omše vo filiálnych kostoloch v Šaštíne a Strážach nebudú. Úmysly z týchto svätých omší budú slúžené v daný deň v bazilike pri večernej svätej omši o 18:00 (utorok, streda, piatok) a v nedeľu o 10:30.
Podané informácie môžu podliehať zmene.
V modlitbách pátri pavlíni.
Prosíme Vás o príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb. My Vaše 2% z dane premeníme na aktivity vo farnosti v bazilike. Vďaka vašej podpore budeme môcť zabezpečiť naše aktivity. Využite túto možnosť a oslovte všetkých Vašich známych aj neznámych, aby sme spoločnými silami mohli napomôcť k rozvoju života farnosti. Tlačivá sú na stojanoch v bazilike. Ďakujeme, že podporíte našu neziskovú organizáciu SEPTIMAVIA.

Požehnanú Veľkú Noc Vám všetkým praje komunita Pavlínov zo Šaštína-Stráží.

Liturgický kalendár :
Pondelok - sobota: Veľkonočná oktáva
Nedeľa: Druhá veľkonočná nedeľa- Nedeľa Božieho Milosrdenstva

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo