FARSKÉ OZNAMY
Sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestov

V dnešnú nedeľu 5.7.2020 slávime slávnosť sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestov. O 10.30 hod . bude v Bazilike slávnostná svätá omša pri príležitosti 60. výročia spojenia obcí Šaštín a Stráže. O 13.00 hod. naše mesto pozýva na kultúrny program v areáli kempu Gazárka.

Oznamujeme rodičom detí ktoré idú na prímestský tábor, že registrácia detí sa začína v pondelok, dňa 6.7.2020 o 7.20 hod. v oratóriu.

Milé sestry a bratia, pozývame Vás, aby ste sa pridali k iniciatíve Fóra kresťanských inštitúcií “V nedeľu nenakupujem”. Nestačí žiadať od politikov zatvorenie obchodov v nedeľu. Záleží na každom z nás, či otcovia a mamy budú v nedeľu so svojimi rodinami alebo budú obeťou našej ľahostajnosti. My sme tí, ktorí majú kultúru nedele vo svojich rukách. Ak nám nejaká drobnosť chýba, radšej ako zájsť v nedeľu do obchodu, požičajme si to od suseda a budujme vzťahy. Ak my podržíme nedeľu, nedeľa podrží nás!

Je tu opäť čas letných prázdnin a oddychu. Prajeme Vám príjemné dovolenkové obdobie. Povzbudzujeme Vás, aby ste počas prázdnin a dovoleniek nezabudli na každodennú modlitbu, počúvanie Božieho Slova a účasť na nedeľnej sv. omši.

 

 

 

 

 

Liturgický kalendár :

Sobota: Sv. Benedikta, opáta, patróna Európy – sviatok
Nedeľa: 15. nedeľa v cezročnom období

 


Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo