FARSKÉ OZNAMY
Druhá nedeľa po narodení Pána

Zajtra v pondelok 6.1.2020 pripadá slávnosť Zjavenie Pána (Traja králi). V našich krajoch sa pri tejto príležitosti pri sv. omšiach požehnáva voda, ktorú si potom veriaci berú do svojich príbytkov. Požehnanie vašich príbytkov bude v popoludňajších hodinách. Záujemcovia ešte môžu nahlásiť meno, svoju adresu a číslo telefónu v sakristii u pána kostolníka. V tento deň budú sv. omše v bazilike a filiálnych kostoloch ako v nedeľu.

V stredu 8.1.2020 bude slávená liturgická spomienka na kňaza a mučeníka Titusa Zemana, pri ktorej si môžeme uctiť jeho relikvie.

V piatok 10.1.2020 začneme deviatnik k svätému Pavlovi prvému pustovníkovi, patriarchovi nášho pavlínskeho Rádu. Pozývame Vás, aby ste sa zapojili do tohto deviatnika, pri ktorom budeme spievať hymny k nášmu svätcovi Pavlovi Tébskemu. Deviatnik bude v nedeľu pred sv. omšou o 8.45 hod. a v týždni pred večernou.

Chrámový zbor Baziliky Sedembolestnej Panny Márie oznamuje, že dňa 25.1.2020 sa bude konať Farský ples. Vstupenky si možno zakúpiť v oratku vždy po svätých omšiach o 8.45. Bližšie informácie sú na plagáte.

 

Liturgický kalendár :
Pondelok: Zjavenie Pána prikázaný sviatok
Streda: Bl. Titus Zeman, kňaz a mučeník - spomienka
Nedeľa: Krst Krista Pána - sviatok

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo