FARSKÉ OZNAMY
33. nedeľa v cezročnom období

Dnešnú nedeľu 17.11.2019 o 14.00 hod sa v Lakšárskej Novej Vsi uskutoční spomienkové podujatie na Šimona Klempu prvého redaktora Katolíckych novín pri príležitosti 170. výročia založenia Katolíckych novín. Srdečne pozývame.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v spolupráci s mestom Šaštín-Stráže pozýva darcov krvi na ďalší mobilný odber krvi Kvapka pre Sedembolestnú, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 21.11. 2019 v kultúrnom dome v Šaštíne. Bližšie informácie na t.č. 0907 598 232.Ďakujeme.

Farská charita Šaštín-Stráže spolu s Bratislavskou arcidiecéznou charitou Vás pozývajú zapojiť sa do potravinovej Tesco zbierky, ktorá sa bude konať v termíne od 21. do 23.11.2019 v Supermarkete Tesco Kúty. Zbierku budú vykonávať aj dobrovoľníci z Farskej charity v Šaštíne - Strážach vo štvrtok v čase od 10:00 hod. do 20:00 hod. Pomôcť môžete nákupom v Supermarkete Tesco a odovzdaním potravín dobrovoľníkom. Za všetkých obdarovaných Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Pozývame všetkých záujemcov na výstavu ručných prác v kultúrnom dome v Šaštíne 22. a 23.11.2019. Počas výstavy si môžete zakúpiť vyrobených v oratóriu anjelov čím podpopríte výmenu okien v oratóriu bl. Anny Kolesárovej.

Svätomartinská zbierka z minulej nedele činila 1062 eur. Ďakujeme Vám za štedrosť a milodary.

V sakristii baziliky si môžete kúpiť nový farský stolový kalendár na rok 2020. Nájdete v ňom okrem iného aj celoročný rozpis pútí v národnej svätyni. Cena kalendára je 5,- eur. Kúpou kalendára zároveň prispievate na Baziliku Sedembolestnej Panny Márie.

V Advente sa uskutoční duchovná obnova s názvom "rozVEDENÍ k BOHU I." pre rozvedených, ktorí po rozvode žijú sami. Téma obnovy má názov „Prijatie svojej situácie a odpustenie.“ Duchovná obnova sa uskutoční 13.-15.12. 2019 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je možné vziať so sebou aj deti, o ktoré sa postarajú animátori. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je na internetovej stránke Rodinkova.

Liturgický kalendár :

Streda: Bl. Anny Kolesárovej, panny a mučenice – ľubovoľná spomienka
Štvrtok: Obetovanie Panny Márie - spomienka
Piatok: Sv. Cecílie, panny a mučenice- spomienka
Nedeľa: Nedeľa Krista Kráľa
Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo