FARSKÉ OZNAMY
Tretia pôstna nedeľa

V pondelok 25.3.2019 je slávnosť Zvestovania Pána. V kostole v Strážach bude sv. omša o 16.00 hod a na Námestí v Šaštíne o 17.00 hod.

V tento deň začneme modlitebné akcie Duchovnej adopcie počatého dieťaťa a Občianske združenie Fórum života organizuje akciu „25. marec - Deň počatého dieťaťa“, ktoré pripomínajú, prejavujú a šíria úctu k životu už od počatia. Každý z nás bol počatý, a preto je tento deň sviatkom každého z nás. Vďaku za život môžeme vyjadriť aj verejne nosením bielej stužky na svojom odeve. Viac informácií nájdete na stránke www.25marec.sk a na nástenke. Letáčiky si môžete zobrať zo stojanov a lavíc v bazilike.

Miestny spolok Slovenského Červeného Kríža v spolupráci s mestom Šaštín-Stráže organizuje 28. marca 2019 (štvrtok) mobilný odber krvi „Kvapka pre Sedembolestnú“ v kultúrnom dome Stráže. Treba prísť do 10.00 hod. a mať so sebou občiansky preukaz. Info: p. Štefancová 0907 598 232.

Pobožnosť Krížovej cesty bude počas pôstneho obdobia takto: v bazilike v piatky o 17.30 hod. V Strážach na kalvárii v nedele o 14.00 hod., v Šaštíne na kalvárii v nedele o 15.00 hod. Počas pôstnych nedelí popoludňajšia pobožnosť v bazilike nebude.

Tak ako každý rok, aj tento sa zapájame do pôstnej charitatívnej akcie pre Afriku. Prostredníctvom almužny chceme rásť v láske a zároveň pomôcť deťom v Kamerunskom meste Ayos tým, že prispejeme na budovu farského denného centra, v ktorom bude prebiehať ich ľudská formácia. Ak sa vám táto iniciatíva páči, môžete prispieť dobrovoľným príspevkom do pokladničky, ktorá sa nachádza spolu s nástenkou pri soche sv. Jozefa a symbolicky nalepiť srdiečko na nástenku.

Informujeme, že v noci z 30. na 31. marca sa mení čas. O 02.hodine stredoeurópskeho času posúvame hodiny na 03. hodinu letného času.


Liturgický kalendár :

Pondelok: Zvestovanie Pána - slávnosť
Nedeľa: Štvrtá pôstna nedeľa

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo