FARSKÉ OZNAMY
2. nedeľa v cezročnom období

Dnes v nedeľu 20. januára 2019 Vás pozývame na PABLOFEST, ktorý začne o 15.00 hod. v bazilike. Koná sa pri príležitosti slávnosti sv. Pavla prvého Pustovníka, ktorý je patriarchom nášho pavlínskeho rádu. Prosíme deti, aby si priniesli prezuvky.

Od 18. do 25. januára 2019 je Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Počas bohoslužieb a tiež v svojich modlitbách pamätajme na tento úmysel.

Vyšlo prvé tohtoročné číslo farského časopisu Hlahol Zvonov. Sú v ňom informácie zo života farnosti. Je k dispozícii za 1,50€ na stojanoch v bazilike.

Na budúcu nedeľu 27.1.2019 pri svätej omši o 10.30 hod. nám rehoľné sestry sv. Kríža natrvalo prinesú relikviu blahoslavenej sestry Zdenky Schelingovej. Pri tomto odovzdaní relikvie, bude aj predstavenie života tejto našej slovenskej, blahoslavenej panny a mučenice.

Chrámový zbor Baziliky Sedembolestnej Panny Márie oznamuje, že dňa 9.2.2019 sa bude konať Farský ples. Vstupenky si možno zakúpiť v oratku vždy v nedeľu po svätých omšiach o 8.45 a 10.30 hod. Bližšie informácie sú na plagáte.

Od 1.1.2019 sa zmenila cena Katolíckych novín na 0,70 centov.

Naša farnosť v spolupráci s cestovnou kanceláriou Awertravel zo Senice organizuje týždňový zájazd do Svätej Zeme v čase od soboty 30.3.2019 do soboty 6.4.2019. Program nájdete na stolíku v bazilike. Sú ešte voľné miesta. Záujemcovia nech sa záväzne hlásia do konca januára na farskom úrade.

 


Liturgický kalendár :


Pondelok: Sv. Agnesy, panny a mučenice
Štvrtok: Sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi - spomienka
Piatok: Obrátenie sv. Pavla, apoštola - sviatok
Sobota: Sv. Timoteja a Títa, biskupov - spomienka
Nedeľa: 3. nedeľa v cezročnom období


Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

 

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo