FARSKÉ OZNAMY
33. nedeľa v cezročnom období

V dnešnú nedeľu 18. 11. 2018 od 16.00 do 18.00 hod. pozývame do oratória všetkých záujemcov na spoločné vyrábanie v rámci projektu "Remeslami spojíme generácie." Výstava ručných prác bude v kultúrnom dome v Šaštíne 23. a 24. 11. 2018. Informácie nájdete na plagáte na nástenke. Srdečne pozývame.

Svätomartinská zbierka z minulej nedele činila 1038 eur. Ďakujeme Vám za štedrosť a milodary.

Mobilný odber krvi Kvapka pre Sedembolestnú, sa uskutoční v utorok 20.11. 2018 v kultúrnom dome v Šaštíne. Bližšie informácie na t. č. 0907 598 232. Ďakujeme.

V stredu 21. 11. 2018 o 11.00 hod. bude v bazilike slávnostná svätá omša, ktorú bude celebrovať otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský pri príležitosti svojho životného jubilea.

Farská charita Šaštín-Stráže spolu s Bratislavskou arcidiecéznou charitou Vás pozývajú zapojiť sa do potravinovej Tesco zbierky, ktorá sa bude konať v termíne od 22. do 24.11.2018 ( od štvrtka do soboty) v Supermarkete Tesco Kúty. Zbierku budú vykonávať dobrovoľníci z Farskej charity v Šaštíne - Strážach a to v čase od 10:00 hod. do 20:00 hod. každý deň trvania zbierky. Pomôcť môžete nákupom v Supermarkete Tesco a odovzdaním potravín dobrovoľníkom. Za všetkých obdarovaných Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Dňa 25.11. 2018 prídu do baziliky na sv. omšu o 10.30 hod. pútnici za klímu. Putujú z Vatikánu do Katovíc na nadchádzajúce rokovania o klíme. Po obede vyrazia do Kútov cca 11km. Môžete sa k nim pridať. V Kútoch bude v miestnom kultúrnom dome pripravený program a svedectvo samotných pútnikov.

SPP spustil na svojej facebookovej stránke Vaše SPP verejné hlasovanie v súťaži o najkrajšie obnovenú pamiatku, kde jeden z nominovaných je aj kostol sv. Alžbety v Strážach. Rozhodnite o najkrajšej obnovenej národnej pamiatke a podporte túto nomináciu kliknutím na facebooku, kde dáte svoj hlas nášmu kostolu. Víťaz hlasovania získa už po piatykrát na slávnostnom vyhlásení súťaže Fénix – Kultúrna pamiatka roka sošku LIKE. Verejnosť môže vyberať svojho favorita z desiatich nominovaných pamiatok. Ich príbehy sú zverejnené na samostatnej webovej stránke http://pamiatkaroka.spp.sk/

Liturgický kalendár :

Streda: Obetovanie Panny Márie - spomienka
Štvrtok: sv. Cecílie, panny a mučenice, spomienka
Sobota: sv. Ondreja Dunk-Laka, kňaza a spoločníkov mučeníkov - spomienka
Nedeľa: Nedeľa Krista Kráľa
Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo