FARSKÉ OZNAMY
32. nedeľa v cezročnom období

Dnes v nedeľu 11. novembra 2018 je pri všetkých sv. omšiach tradičná dobročinná Svätomartinská zbierka. Jej účelom je v tomto roku poskytnutie podpory na výstavbu spoločenskej miestnosti pre 240 ľudí v pastoračnom centre bl. Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, ktoré je zamerané na preventívnu, formačnú a uzdravujúcu službu pre mladých ľudí. Všetkým Pán Boh zaplať.

Z príležitosti 100. výročia ukončenia 1. svetovej vojny sa dnes v nedeľu 11. novembra 2018 o 13.30 hodine rozozvučia zvony v bazilike a filiálnych kostoloch. V tento deň roku 1918 ľudia spontánne vyjadrili svoju vďaku a radosť z ukončenia dovtedy najväčšieho krviprelievania v dejinách vyzváňaním zvonov naprieč celou Európou. Aj my sa pripájame k tejto medzinárodnej spomienkovej iniciatíve.

V dnešnú nedeľu 11. novembra 2018 od 16.00 do 18.00 hod. pozývame do oratória všetkých záujemcov na spoločné vyrábanie v rámci projektu "Remeslami spojíme generácie."

Farská charita Šaštín-Stráže a Bratislavská arcidiecézna charita Vás pozývajú všetkých, mladších aj starších, aby ste sa zapojili do potravinovej Tesco zbierky, ktorá sa bude konať 22.-24.11.2018 (štvrtok až sobota) v Supermarkete TESCO v Kútoch. Viac informácií sa dozviete na spoločnom stretnutí v pondelok 12.11.2018 o 19.00 hod v zimnej kaplnke v bazilike.

Nasledujúci týždeň od 11. do 18. novembra 2018 je Týždňom Cirkvi pre mládež. Pozývame mladých na celodiecézne podujatia (napr. evanjelizačný program Godzone v piatok 16. novembra 2018 od 18.00 v bratislavskej Inchebe). Viac informácií je na plagáte na nástenke.

V sobotu 17. novembra 2018 bude o 10.00 hod. v Strážach hodová slávnostná svätá omša.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v spolupráci s mestom Šaštín-Stráže pozýva darcov krvi na ďalší mobilný odber krvi Kvapka pre Sedembolestnú, ktorý sa uskutoční v utorok 20.11. 2018 v kultúrnom dome v Šaštíne. Bližšie informácie na t.č. 0907 598 232.Ďakujeme.

Bratia a sestry, ako je známe aj z médií, kresťania v Pakistane zažívajú nárast prenasledovania za svoju kresťanskú vieru. Najnovším príkladom je kauza manželky a matky dvoch detí Asie Bibi, kresťanky väznenej a prenasledovanej za to, že vyznala vieru v Ježiša Krista. Okrem nej je ohrozený aj jej obhajca, pričom jej rodina bola nútená emigrovať do zahraničia. Rôzne mimovládne organizácie aj niektoré vlády sa snažia dostať Asiu Bibi mimo krajinu, ale nedarí sa to kvôli reakcii extrémistov v posledných dňoch. Kresťania v Pakistane prosia o modlitbu. Vyprosujme im od Boha vytrvalosť vo viere, trpezlivosť v utrpení, posilu v rozhodnutí vyznávať Ježiša Krista a jeho evanjelium.

Vyšlo ďalšie číslo farského časopisu Hlahol Zvonov. Sú v ňom informácie zo života farnosti. Je k dispozícii za symbolické euro na stojanoch v Bazilike.

V sakristii baziliky si môžete kúpiť nový farský stolový kalendár na rok 2019. Nájdete v ňom okrem iného aj celoročný rozpis pútí v národnej svätyni. Cena kalendára je 5,- eur. Kúpou kalendára zároveň prispievate na Baziliku Sedembolestnej Panny Márie.


Liturgický kalendár :
Pondelok: Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka - spomienka
Sobota: Sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky - spomienka
Nedeľa: 33. nedeľa v cezročnom období

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo