FARSKÉ OZNAMY
20. nedeľa v cezročnom období


V pondelok 20. 8. 2018 od 14.00 hod. pozývame do oratória všetkých záujemcov na spoločné vyrábanie v rámci projektu "Remeslami spojíme generácie." Pomôcky a materiál sú zabezpečené, treba len dobrú náladu a chuť do práce.

Drahí dobrovoľníci, pozývame Vás dňa 24.8.2018 (v piatok) po večernej svätej omši na spoločné stretnutie koordinátorov a dobrovoľníkov k Národnej púti 15.9.2018. Stretneme sa na nádvorí baziliky. Prosíme Vás o účasť, aby sme vedeli zosúladiť a zabezpečiť organizáciu púte k našej Sedembolestnej aj vďaka Vám, ako po minulé roky. V prípade, že sa nemôžete zúčastniť stretnutia a chceli by ste pomáhať na NP aj v tomto roku, prosíme o spätnú väzbu, či môžeme s Vami rátať. Ak niekoho poznáte, kto by sa chcel pridať k dobrovoľníkom, pozvite ho prosím na toto stretnutie.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v spolupráci s farskou charitou a mestom Šaštín-Stráže organizujú zbierku použitých školských pomôcok, ktoré by ešte mohli poslúžiť iným. Príspevky do zbierky môžete nosiť v týždni od 20. do 24. augusta 2018 od 18.45 hod. do oratória. Všetky vyzbierané predmety budú rozdelené do škôl v Šaštíne-Strážach. Vopred všetkým ďakujeme.

Miestny klub KDH spolu s farským úradom Šaštín-Stráže Vás srdečne pozývajú na 2. ročník podujatia Deň rodiny spojený s otvorením oratka, ktorý sa bude konať v sobotu 25. 8. 2018 od 13.00 hod. v priestoroch Oratória pri bazilike. Pripravený bude bohatý kultúrny program pre všetky vekové kategórie, prehliadka mariologického múzea, občerstvenie a tombola. Viac informácií nájdete na plagáte.

Naša farnosť sa 29. 8. 2018 v stredu zúčastní púte do Marianky. Sú ešte voľné miesta. Záujemcov prosíme, aby sa do najbližšej stredy 22.8.2018 zapísali v sakristii u pána kostolníka Sofku, aby sme mohli objednať autobus.

V našej farnosti budeme už po piaty raz, tohto roku 1. septembra 2018 pri pobožnosti Fatimskej soboty ďakovať za úrodu dožinkovou slávnosťou. Kto by chcel akýmkoľvek spôsobom (dekorácie, plody zo záhrad, pohostenie, financie) podporiť túto slávnosť, môže osloviť pani Machovú (0907 229 823). Vopred všetkým ďakujeme.

V nedeľu 2. 9. 2018 bude v bazilike o 10.30 hod. slávnostná sv. omša pri príležitosti 800. rokov prvej písomnej zmienky o Šaštíne. Pripravený je aj sprievodný program tohto výročia.

Aj v školskom roku 2018/2019 vychádza katolícky časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Je to jediný katolícky časopis pre mladších žiakov na Slovensku. Časopis poskytuje čitateľom kvalitné a zaujímavé texty, materiály na podporu čítania s porozumením a svojím obsahom pomáha deťom osvojovať si kresťanský životný štýl. Rebrík môžete objednať svojim deťom alebo vnúčatám prostredníctvom internetovej stránky www.rebrik.sk alebo na telefónnom čísle 02/20 44 52 53.

Dňa 18. septembra 2018 sa v Aule Benedikta XVI. Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave uskutoční konferencia na tému: „Odpustenie a zmierenie ako prevencia rozpadu rodiny.“ Jej organizátormi sú Konferencia biskupov Slovenska, Úsmev ako dar a Asociácia rodinných sudcov. Bližšie informácie o podujatí a link na registráciu sa nachádza na: https://konferencie.kbs.sk/obsah/sekcia/h/aktualne

Webový portál DoKostola.sk zverejnil zoznam viacerých dovolenkových destinácií v zahraničí s informáciami o slávení nedeľných svätých omší na týchto miestach.

Je tu opäť čas letných prázdnin a oddychu. Prajeme Vám príjemné dovolenkové obdobie. Povzbudzujeme Vás, aby ste počas prázdnin a dovoleniek nezabudli na každodennú modlitbu, počúvanie Božieho Slova a účasť na nedeľnej sv. omši.

Liturgický kalendár :

Pondelok: Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Církvi - spomienka
Utorok: Sv. Pia X., pápeža - spomienka
Streda: Panny Márie Kráľovnej - spomienka
Piatok: Sv. Bartolomeja, apoštola - sviatok
Nedeľa: 21. nedeľa v cezročnom období
Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo