FARSKÉ OZNAMY
14. nedeľa v cezročnom období


Tento týždeň pokračuje prímestský tábor v našej farnosti.

V sobotu 14. júla 2018 o 14:30 hod. sa v Bratislave na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom smerom na námestie Slobody začne pochod Hrdí na rodinu. Cieľom pochodu je ukázať, že otec a mama sú pre deti to najlepšie. Program pre deti je pripravený. Viac informácií je na stránke hrdinarodinu.sk.

V dňoch od 14. júla do 22. júla 2018 sa bude konať Medzinárodná púť s ostatkami sv. Margity Antiochijskej z Olomouca do Marcheggu. V piatok 20. júla 2018 sa púť zastaví v starobylom románskom kostole sv. Margity v Kopčanoch. Program tohto zastavenia má názov „Ochrana života a pokušenie moci a bohatstva“ a začne sa slávnostným príchodom relikvií o 14.45. hod. a gréckokatolíckou liturgiou o 15.00 hod.

V nedeľu 15.7.2018 budú pri popoludňajšej pobožnosti o 14.30 hod. nasledujúce Večery so Sedembolestnou. Srdečne pozývame.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža pripravuje na 17. júl 2018 už XI. mobilný odber krvi Kvapka pre sedembolestnú, v kultúrnom dome v Šaštíne. Povzbudzujeme vás k účasti na tejto humánnej akcii a prosíme darcov krvi, aby sa zapísali u pani Štefancovej (0907 598 232).

Pozývame vás na XII. pešiu púť z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude v termíne od 12. do 26. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.

Farnosť Šaštín-Stráže pripravuje na 6. september 2018 už štvrtú návštevu muzikálového predstavenia Povolanie pápež v divadle v Nitre. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u pani Machovej (0907 229 823).

Webový portál DoKostola.sk zverejnil zoznam viacerých dovolenkových destinácií v zahraničí s informáciami o slávení nedeľných svätých omší na týchto miestach.

Je tu opäť čas letných prázdnin a oddychu. Prajeme Vám príjemné dovolenkové obdobie. Povzbudzujeme Vás, aby ste počas prázdnin a dovoleniek nezabudli na každodennú modlitbu, počúvanie Božieho Slova a účasť na nedeľnej sv. omši.


Liturgický kalendár :

Streda: Sv. Benedikta, opáta, patróna Európy – sviatok
Nedeľa: 15. nedeľa v cezročnom období
Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo