FARSKÉ OZNAMY
Prvá pôstna nedeľa

Dnes v nedeľu 18.2.2018 po všetkých sv. omšiach je zbierka na Charitu. Bratislavská arcidiecézna charita ďakuje veriacim za podporu v minulom roku a zároveň prosí veriacich o podporu aj v tomto roku.

Pobožnosť Krížovej cesty bude počas pôstneho obdobia takto: v bazilike v piatky o 17.30 hod. V Strážach na kalvárii v nedele o 14.00 hod., v Šaštíne na kalvárii v nedele o 15.00 hod. Počas pôstnych nedelí popoludňajšia pobožnosť v bazilike nebude.

Jarné kántrové dni sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je jeden deň. Obsahom jarných kántrových dní je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.

Cirkevné gymnázium sv. Františka Assiského v Malackách srdečne pozýva všetkých záujemcov o štúdium na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v budove školy na Kláštornom námestí v Malackách v stredu 21. februára 2018 od 8.30 hod. do 13.00 hod. Viac informácií nájdete na nástenke.

Svätý Otec František vyhlásil piatok 23.2.2018 za Deň modlitby a pôstu za pokoj v Demokratickej republike Kongo, v Južnom Sudáne a na celom svete.

Diecézny katechetický úrad v Bratislave ponúka možnosť zapojiť sa do 7. ročníka biblickej súťaže „BIBLIA PRE VŠETKÝCH“. Zapojiť sa môžu veriaci bez obmedzenia veku v trojčlenných družstvách. Prihlásiť sa treba do konca februára 2018 na farskom úrade.

 


Liturgický kalendár :


Štvrtok: Katedra sv. Petra, apoštola - sviatok
Nedeľa: Druhá pôstna nedeľa

 

 

Martin Lehončák OSPPE
správca farnosti

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo