Do Šaštína prišli opäť tisíce pútnikov
Sedembolestná Panna Mária priviedla do Šaštína opäť tisícky veriacich. Na Národnú púť spojenú s viacdňovým programom, prišlo vyše 45 tisíc pútnikov všetkých vekových kategórií.

Najviac, okolo 40 tisíc, sa ich zišlo na sviatok Patrónky Slovenska počas slávnostnej svätej omše s biskupmi zo Slovenska i zo zahraničia. Hlavným celebrantom bol Mons. Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. Koncelebrovalo vyše 120 kňazov a prítomných bolo i 370 zahraničných Slovákov z Rumunska, Chorvátska a Srbska. 

 

"Úprimne ďakujeme všetkým biskupom, kňazom, rehoľníkom a všetkým, ktorí svojou aktivitou a účasťou národnú púť podporili," hovorí rektor Baziliky Sedembolestnej Panny Márie P. Ondrej Kentoš. "Zároveň vysoko oceňujem prácu všetkých zapojených dobrovoľníkov a podporovateľov národnej svätyne a zahŕňam ich spolu s našou komunitou pavlínov do svojich modlitieb," dodáva P. Kentoš, ktorý zároveň pozýva pútnikov aj na ďalšie púte v bazilike do konca roka. 

 

Program Národnej púte bol rozvrhnutý na viac dní. Napríklad piatkový večer priniesol mnohé svedectvá, zamyslenia a diskusie v podaní spoločenstiev, hudobných a tanečných zoskupení. V sobotu pokračoval program púťou seniorov a chorých. Počas národnej púte bolo k dispozícii viac než 50 spovedníkov, tisíce veriacich pristúpili k sviatosti zmierenia. Do príprav sa zapojilo vyše 150 dobrovoľníkov z celého Slovenska. O priebehu národnej púte v Šaštíne informovalo počas víkendu viacero slovenských médií. Informácie o živote na pútnickom mieste a o ďalšom programe v národnej svätyni nájdete na www.bazilika.sk.

 

Miroslav Janák

PR manažér národnej púte

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo