Pozvánka na národnú púť k Sedembolestnej Panne Márii 2017
Tlačová správa, sprievodný program a akreditácia.

Už o týždeň, 15. septembra 2017 privíta národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska.

Program pre pútnikov sa začne vo štvrtok 14. septembra o 17:00 Mariánskou hodinkou. Ústredným momentom národnej púte bude v piatok 15. septembra o 10.30 hod. svätá omša za účasti slovenských biskupov. Hlavným kazateľom bude prešovský arcibiskup - metropolita Mons. Ján Babjak SJ. Popoludní o 14.00 hod. bude akatist k Bohorodičke. Po ňom odštartuje bohatý sprievodný program, ktorý potrvá až do sobotného rána. V sobotu 16. septembra sa uskutoční tradičná Púť seniorov a chorých, hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši so začiatkom o 10.30 hod. bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Informácie a plagáty púte i sprievodného programu sú dostupné na webstránke a facebooku baziliky na nasledujúcich odkazoch:

http://www.bazilika.sk/narodnaput

https://www.facebook.com/BazilikaSedembolestnej

Sviatosť zmierenia bude vysluhovaná počas celej púte. V súvislosti s národnou púťou budú vypravené tri mimoriadne vlakové spojenia na trasách z Prievidze, Zlatých Moraviec a z Nitry. Informácie a grafikony týchto vlakových spojení sú dostupné na stránke http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-vypravi-na-put-do-sastina-mimoriadne-vlaky.html

Pre vstup do Press centra (k dispozícii internet i prenos svätej omše) je nutné sa akreditovať. Urobiť tak môžete požiadaním na e-mailovú adresu: miroslav.janak@bazilika.sk. Informácie pre médiá sú dostupné na webstránke baziliky na odkaze:

http://www.bazilika.sk/narodnaput/press

Miroslav Janák,

PR manažér národnej púte 2017
miroslav.janak@bazilika.sk

Pútnický kalendár
Načítavam kalendár...

sv. omše, spovedanie poslat modlitbu
chcem podporit odber noviniek
kronika svedectvo